Movie Games VR planuje podbić branżę VR. Rozmowa z prezesem, Kamilem Mańko

1002

Movie Games VR to notowana na warszawskim parkiecie spółka koncentrująca się na tworzeniu gier opartych na technologii wirtualnej rzeczywistości. Spółka realizuje obecnie projekty opierające się na portowaniu gier, ale nie wyklucza produkcji własnych tytułów w przyszłości. O bieżącej działalności i ambicjach Movie Games VR, rozmawialiśmy z prezesem Movie Games VR, Kamilem Mańko.

  • W rozmowie z prezesem Movie Games VR, Kamilem Mańko, rozmawialiśmy między innymi o planach spółki
  • Nie brakło również aspektów związanych z rozwojem technologii VR i przyszłych trendów z nią związanych
  • Prezes Movie Games VR wspomniał również o realizowanych projektach i współpracy z innymi studiami gamingowymi.

Movie Games VR jako część rodziny Movie Games

Istotną kwestią jest to, w jaki sposób spółka Movie Games VR jest ulokowana w rodzinie Movie Games i jaką spełnia w niej rolę. Zwrócił na to uwagę prezes, Kamil Mańko.

– Spółka jest tak naprawdę dopełnieniem tego, czym spółka Movie Games zajmowała się do tej pory. Spółka posiada produkcje, które są portowane i wytwarzane na praktycznie wszystkie platformy dostępne na rynku. Nie mieliśmy do tej pory w grupie spółki, która się zajmowałaby się VR. – stwierdził prezes Movie Games VR. – Widzimy tutaj możliwość dojścia do kolejnej grupy odbiorców, do której do tej pory Movie Games nie miało dostępu.

– Kolejna rzecz to, że grupa posiada obecnie około kilkudziesięciu IP, z których przynajmniej część jest bardzo dla nas ciekawa pod względem portowania na platformę VR i widzimy tutaj możliwość kontynuacji cyklu życia tych produkcji na nowej platformie, a tym samym możliwości ich dalszej monetyzacji. – dodał.

Obecne działania Movie Games

Obecna działalność spółki nie opiera się jeszcze na produkcji nad konkretnymi tytułami. To nadejdzie później, jak wyjaśnił prezes Kamil Mańko.

– Jeśli chodzi o obecne produkcje VR, to obecnie w tej chwili jeszcze takich nie realizujemy. Skupiamy się głównie na trzech aspektach. Pierwsza rzecz, to podpisanie pierwszej umowy wykonawczej na port gry. Prace nad tym są bardzo zaawansowane w tej chwili. – skomentował Kamil Mańko, prezes Movie Games VR.

– Druga kwestia to wybór teamu projektowego, który tą produkcją zacznie się zajmować. W tym momencie nie posiadamy własnego in-house’owego zespołu. Chcielibyśmy w tym przypadku skorzystać z outsourcingu. – zaznaczył Kamil Mańko.

– Trzeci aspekt to stworzenie własnych IP i gier, które będą w pełni naszym pomysłem i własnością. – dodał.

Cele Movie Games VR na kolejny rok

– Chcielibyśmy rozpocząć pracę nad pierwszą produkcją jako Movie Games VR. – zaznaczył Kamil Mańko.

– Ambicjonalnie chcielibyśmy, żeby ta produkcja została wydana w 2022 roku. To nie jest jednak coś, co musi się wydarzyć. Tak jak to jest w przypadku gier gamingowych, pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Zatem, na pewno będziemy stawiać na produkcje jakościowe. – dodał. – Kolejna rzecz to ta związana z tworzeniem własnych IP, co też już w tej chwili trwa i już niedługo będziemy mogli się pochwalić pierwszymi tytułami.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments