Movie Games i Platige Image chcą rozszerzyć działalność w segmencie AA

342

Movie Games przygotowuje się do rozszerzenia działalności developerskiej oraz wydawniczej w segmencie AA, w związku z czym podpisał list intencyjny z firmą Platige Image, podała spółka. Oba podmioty zamierzają założyć spółkę, która będzie zajmować się produkcją gier z segmentu AA spełniających wizualne i narracyjne standardy jakości Platige Image.

W ramach potencjalnej współpracy spółki założą nowe studio, które będzie odpowiedzialne za produkcję trzech gier o tematyce gangsterskiej osadzonych w różnych okresach historycznych, podano. Movie Games dostarczy nowemu studiu know-how produkcyjny i wydawniczy, natomiast Platige Image zaplecze potrzebne do realizacji wysokojakościowych grafik, animacji i doświadczenia na rynku licencji filmowych i serialowych.

„Bardzo cieszymy się z powodu współpracy z firmą o takiej rozpoznawalności i dorobku jak Platige Image. Jesteśmy przekonani, że połączenie naszych umiejętności dewelopersko-wydawniczych z kreatywnością i artyzmem Platige Image pozwoli nam stworzyć nową jakość w segmencie AA. Liczymy, że wspólnie zaprojektowana przez nas saga gier przygodowo-gangsterskich osadzona w historycznych realiach spotka się z ciepłym przyjęciem graczy na całym świecie” – powiedział head of communication Movie Games Piotr Gnyp, cytowany w komunikacie.

Platige Image to notowane na rynku NewConnect studio posiadające ponad 20-letnie doświadczenie w realizacji grafik oraz animacji 3D cechujących się wysokim realizmem oraz artyzmem.

„Rozmowy z Platige Image przebiegają bardzo sprawnie. Liczymy, że dzięki współpracy Rodzina Movie Games jeszcze bardziej zagospodaruje potencjał segmentu AA. Od kilku miesięcy wspomagamy zespół Brave Lamb Studio w produkcji gry 'Field Hospital'. Spółka powołana wspólnie z Platige Image poszerzy nasze portfolio gier AA o gry przygodowo-gangsterskie” – dodał prezes Movie Games Mateusz Wcześniak.

Projekt realizowany we współpracy z Platige Image to kolejne przedsięwzięcie Movie Games w segmencie AA/Indie Premium. W listopadzie 2020 roku spółka zainwestowała w Brave Lamb Studio. Jest to team składający się z 14 specjalistów z branży gamedev, pracujących wcześniej m.in. dla takich firm jak Techland. Aktualnie deweloperzy pracują nad swoją najnowszą produkcją – „Field Hospital”.

Movie Games jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Aleksego Uchańskiego i Mateusza Wcześniaka. W skład grupy kapitałowej spółki wchodzą m.in.: Road Studio, True Games, Goat Gamez czy Movie Games Mobile. Spółka debiutowała na NewConnect w grudniu 2018 r.

Poprzedni artykułBranża mediów protestuje przeciw podatkowi od reklam
Następny artykułFundusz dłużny uniwersalny, czyli alternatywa dla “zerowego” oprocentowania lokat
Agencja informacyjna ISBnews od lat dostarcza najistotniejszych informacji o życiu gospodarczym zarówno dla inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Szeroki przekój depesz ISBnews pozwala każdemu znaleźć interesujący go temat.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments