Morawiecki: Cmentarze będą zamknięte od soboty do poniedziałku

214

pracownicze plany kapitałoweZarówno w dzień poprzedzający Wszystkich Świętych, w Dzień Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny cmentarze będą zamknięte, zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Zwrócił się też do przedsiębiorców, by tam gdzie to tylko możliwe, wdrożyć prace zdalną.

„Podjęliśmy decyzję, że zarówno dzień poprzedzający Wszystkich Świętych jak w dzień Wszystkich Świętych jak i Dzień Zaduszny to będzie dzień, kiedy cmentarze będą zamknięte. Tak, że sobota, niedziela, poniedziałek cmentarze będą zamknięte” – powiedział Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Podkreślił, że obecnie odwiedzanie cmentarzy niesie ze sobą zbyt duże ryzyko. Zapewnił jednak, że „jak pandemia nie będzie się nasilała, w II połowie listopada – upewniwszy się że nie ma dużych skupisk ludzkich – będzie można odwiedzić groby”

Zaapelował do seniorów o pozostanie w domach przez co najmniej najbliższe dwa tygodnie, gdyż – jak podkreślił – to ich życie jest najbardziej zagrożone – w wyniku rozwoju pandemii.

„Powyżej 70. roku życia to zagrożenie rośnie absolutnie gwałtownie, dzisiaj nasz apel przyjmuje formę alarmu, instrukcji […] żeby seniorzy pozostali w domu” – powiedział premier.

Zwrócił się też do przedsiębiorców i administracji publicznej, by jak największą liczbę pracowników skierować – tam gdzie jest to możliwe – na pracę zdalną.

Podtrzymano naukę stacjonarną dla przedszkoli oraz klas I-III szkół podstawowych. Jednak – jak zaznaczył premier – będzie to uzależnione od tego, jaka będzie krzywa zachorowań.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 20 156 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Od początku epidemii zachorowało w Polsce 319 205 osób. Łącznie zmarło 5149 osób.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments