Jak rozpocząć karierę w modelingu dziecięcym?

225

Nie tylko dorośli robią wielkie kariery w modelingu. Wprost przeciwnie, w show-biznesie od zawsze sprawdza się reguła mówiąca, że im wcześniej, tym lepiej. To nie tylko doskonała okazja na zbudowanie solidnych fundamentów pod przyszłość dziecka, ale także szansa na rozwój talentu od najmłodszych lat. Jeżeli dziecko faktycznie wykazuje chęć do modelingu czy występowania w reklamach, i okaże się, iż się ono do tego świetnie nadaje, to będzie mogło w ten sposób już w tak młodym wieku zarabiać naprawdę duże kwoty i zrobić dużą karierę.

Nawet w Polsce funkcjonuje wiele agencji modelingu oraz tych reklamowych, które koncentrują się właśnie na dzieciach. W końcu kto inny może promować zabawki, ubranka i inne produkty dla najmłodszych? Jak zatem rozpocząć karierę w modelingu dziecięcym? Jakie predyspozycje musi posiadać dziecko by osiągnąć sukces? Zagadnienia te zostaną omówione poniżej:

Co potrzeba, aby zrobić karierę w modelingu dziecięcym? Dziewczynka - modelka

Wbrew pozorom, w modelingu dziecięcym liczy się nie tylko aparycja. Aby nasza pociecha sprawdziła się w tym fachu, potrzeba dużo więcej niż ładnej buzi. Temperament, dojrzałość i osobowość są tak samo kluczowe dla sukcesu dziecka. Nikt nie zatrudni dzieci do reklamy, jeśli nie są miłe, zachowują się “dziecinnie”, nie są w stanie słuchać wskazówek i nie potrafią pracować z dorosłymi, obcymi dla siebie ludźmi. Co więcej, muszą one reagować na polecenia fotografa, przeważnie także uśmiechać się “na sygnał” i pokazywać, że autentycznie lubią dany produkt.

Ekipa w czasie sesji zdjęciowej jest duża. Oczywiście w czasie robienia zdjęć rodzice mogą być obok, lecz często jednak sami nawet z tego rezygnują, ponieważ maluchy wstydzą się bardziej, gdy widzą bliskich na planie. Dodatkowo jeszcze na castingu dziecko musi radzić sobie w tłumie innych dzieci oraz potrafić skupić się na przesłuchaniu.

Zatem, zanim zaczniemy zabierać swoje dziecko na castingi, zadajmy sobie następujące pytania:

  • Czy maluch czuje się dobrze wśród innych dzieci i dorosłych?
  • Czy jest śmiały i towarzyski?
  • Czy potrafi skupić uwagę przez dłuższy czas?

Jeśli odpowiedź na powyższe pytania brzmi “tak”, dziecko może mieć odpowiednią osobowość do zrobienia kariery w modelingu. Jeśli dziecko jest nieśmiałe, absolutnie nie ma sensu, a nawet wprost nie powinno, zmuszać się go do sprawdzenia jego sił w modelingu. Nie będzie się dobrze bawić, prawdopodobnie nie zostanie wybrane do pracy i tylko sprawi mu to przykrość.

To jednak nie wszystko. Należy również zorientować się czy dziecko naprawdę chce robić karierę w modelingu. Większość maluchów sama daje znać, czy czują się swobodnie przy obcych i cieszą się byciem w centrum uwagi. Czasem trudniej jest uzyskać takie informacje od starszych dzieci. Niektóre z nich tak naprawdę podejmują pracę modela dziecięcego tylko po to, by zadowolić swoich rodziców. Bez chęci dążenia do sukcesu większość dzieci niestety nie poradzi sobie na dłuższą metę i nie zaistnieje w tej branży. Modeling musi być czymś, co dziecko chce robić i coś, co sprawia mu przyjemność, będąc dla niego jednocześnie zabawą.

Bądźcie gotowi… na rozczarowanie

Przed decyzją o próbie rozpoczęcia kariery naszego dziecka w modelingu, należy zadać sobie pytanie czy jesteśmy gotowi na rozczarowanie – zarówno my, jak i dziecko. Dziecko może odbyć wiele castingów i przesłuchań, zanim trafi mu się udział w reklamie lub sesji. W świecie modelingu dziecięcego jest tak jak w świecie dorosłych – pojawia się wiele odrzuceń, zanim usłyszymy jedno kluczowe “tak”.

Ile może zarobić dziecko rozpoczynające karierę w modelingu? Dziewczynka na sesji zdjęciowej

Stawki są bardzo zróżnicowane i zależą od konkretnych marek, a konkurencja oczywiście jest duża. Na ogół wynoszą jednak od 500 złotych wzwyż. Nierzadko sumy sięgają nawet kilku tysięcy złotych za całą kampanię reklamową. Są również marki, które płacą bonami na zakupy do swoich sklepów.

Jak rozpocząć karierę dziecka w modelingu?

Castingi

Tutaj mamy trzy drogi. Pierwsza z nich to castingi, do których każde dziecko może się zgłosić, z reguły wystarczy wypełnić formularz. W portalach społecznościowych znajdziemy mnóstwo informacji na temat tego typu castingów, na Facebooku są nawet popularne grupy do tego przeznaczone.

Bank twarzy

Kolejny ciekawy sposób na rozpoczęcie kariery przez dziecko w modelingu, to bank twarzy. Warto skorzystać z takiej formy promocji. Tego typu firmy posiadają ogromną ilość zdjęć, filmów i nagrań osób, które się do nich zgłaszają. Zgromadzone dane udostępniają później agencjom reklamowym. Wystarczy wysłać zdjęcia dziecka wraz z informacją o wzroście, kolorze włosów, oczu i wieku do takiego banku oraz podać numer kontaktowy i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Jeśli dziecko się spodoba, firma zorganizuje specjalną sesję zdjęciową i maluch trafi do bazy danych.

Współpraca z agencjami modelingu dziecięcego

Trzeci sposób to bezpośrednie nawiązanie współpracy z agencjami modelingu dziecięcego. Tutaj także wystarczy wysłać formularz zgłoszeniowy, który każda z agencji modelingu dziecięcego posiada na swojej stronie. W formularzu należy przesłać wyraźne zdjęcie i podać między innymi kolor włosów i oczu, wzrost i wagę dziecka. Wysłanie uzupełnionego formularza jest formą wstępnej rekrutacji. Dzieci, które nawiążą współpracę z agencją modelingu dziecięcego mogą liczyć na udział w zleceniach takich, jak:

  • Prezentacje kreacji
  • Kampanie fotograficzne
  • Reklamy
  • Filmy
  • Teledyski
  • Targi modowe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments