Młodzi artyści – jakie nazwiska warto znać? [VIDEO]

228

Pasjonaci sztuki znają wybitnych artystów takich jak np. Magdalena Abakanowicz. Z kolei wielu inwestorów może zastanawiać się, którzy młodzi artyści mogą osiągnąć uznanie w przyszłości. Z pomocą przychodzi Kama Zboralska – znana promotorka sztuki i autorka książki: „101 polskich artystów współczesnych. Wybitnych. Uznanych. Debiutujących”.

Kama Zboralska

Kama Zboralska to znana promotorka sztuki, która jest autorką niezwykle interesującej książki „101 polskich artystów współczesnych”. Ponadto jest znaną dziennikarką i inicjatorką „Kompasu sztuki” oraz „Kompasu młodej sztuki” drukowanych co roku na łamach dziennika Rzeczpospolitej. „Kompas młodej sztuki” jest rankingiem najlepszych polskich artystów do trzydziestego piątego roku życia. Lista układana jest według punktacji przyznawanej przez kilkadziesiąt polskich galerii sztuki (prywatnych i państwowych). W publikacji „101 polskich artystów współczesnych” znaleźli się artyści powszechnie uznani oraz artyści debiutujący, m.in. twórcy niejednokrotnie wyróżniani w „Kompasie”, np. Bartosz Kokosiński, Ewa Juszkiewicz, Łukasz Stokłosa czy Jakub Julian Ziółkowski.

Kim jest wybitny artysta?- oto jest pytanie

Sama autorka sugerowała już kiedyś w poprzedniej rozmowie z nami, że by znaleźć na rynku wybitnego artystę, należy przede wszystkim słuchać opinii uznanych kuratorów sztuki. Twierdzi, że dość ryzykownym posunięciem byłaby inwestycja w dzieła „dobrze się zapowiadających” artystów, bowiem historia sztuki zna przykłady osób, które właśnie „dobrze się zapowiadały”, ale ich kariery zakończyły się na tym etapie. Krótko mówiąc, ich talent nie rozwinął się dalej lub nie został doceniony przez kuratorów.

W czasie nowego wywiadu opowiedziała nam o tym, pracami których młodych artystów warto jednak się zainteresować. Jeśli chcecie więc wejść na rynek dzieł sztuki, rozmowa z Kamą Zboralską może być wspaniałym i niezwykle pouczającym wstępem do tej przygody inwestycyjnej.

Jak i gdzie kupić książkę?

Książkę naszej rozmówczyni można nabyć w siedzibie Artinfo.pl lub zamówić ją pod adresem e-mail: . Dostępna jest również w księgarniach Art Bookstore (Desa Unicum, CSW, MNW, MNK). Od stycznia 2020 roku będzie ją można również zakupić w popularnej sieci salonów Empik.

Cena albumu: 69 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments