Dzień Inwestora Indywidualnego

Mill Games podpisał list intencyjny z dwoma deweloperami z Rumunii

Udostępnij

Mill Games podpisał list intencyjny z dwoma rumuńskimi deweloperemi, podała spółka. Spółka negocjuje warunki wsparcia finansowego oraz współpracy przy produkcjach ich autorstwa.

„Ponadto Mill Games jest po rozmowach z ponad 10 zespołami oraz regularnie otrzymuje propozycje wydania tworzonych już gier od rumuńskich twórców. Podpisane listy intencyjne oraz prowadzone negocjacje są efektem udziału spółki w odbywającej się w listopadzie ubiegłego roku konferencji Dev Play 2020” – czytamy w komunikacie.

Pierwsza gra, którą zamierza wesprzeć Mill Games to produkcja o roboczym tytule „Anxiety Land”, która należy do gatunku izometrycznych gier taktycznych. Przewiduje ona ponad 20 godzin rozgrywki, a jej wydanie jest wstępnie zaplanowane na II kw. 2022 r. Druga produkcja to trzecioosobowy survival / town builder osadzony w świecie Wikingów, z planowanym trybem co-op. Roboczy tytuł tego projektu to „Ragnar Hill”.

„Nasz udział w listopadowej konferencji Dev Play 2020 okazał się bardzo owocny. Podczas wydarzenia zdobyliśmy mnóstwo kontaktów, a rumuńscy developerzy bardzo zainteresowali się naszą działalnością. Aktualnie prowadzimy rozmowy z kilkunastoma zespołami, a z dwoma z nich mamy podpisane listy intencyjne. Liczymy na to, że niebawem podpiszemy pierwsze umowy” – powiedział prezes Mill Games Dariusz Wais, cytowany w komunikacie.

Władze Mill Games uczestniczyły w listopadzie w online’owej konferencji Dev Play 2020 w Rumunii.

„To dopiero początek. Przez ostatni czas skupiliśmy się na analizie projektów i testach przesłanych do nas wersji demo gier. Z pośród nich wyselekcjonowaliśmy w tym momencie pięć najciekawszych projektów. Trzy z nich to gry do wydania na platformy PC, a dwa to projekty polegające na przeniesieniu na konsole ukończonych już gier” – dodał Wais.

Intencją Mill Games jest współpraca z rumuńskimi deweloperami działając jako akcelerator i anioł biznesu. Spółka jest otwarta dla firm i start-upów gamingowych na każdym etapie rozwoju. Na wsparcie będą mogły liczyć zarówno małe zespoły posiadające jedynie koncepcje ciekawej gry, jak i doświadczone studia będące w bardzo zaawansowanej fazie prac nad swoją produkcją.

„Nasza działalność przyniesie korzyści nie tylko dla pojedynczych zespołów, ale także dla Movie Games oraz wszystkich spółek z Rodziny MG. Poprzez zdywersyfikowany model biznesowy mamy wiele możliwości monetyzacji współpracy z Twórcami i możliwości kooperacji spółek z Rodziny Movie Games. Naszym celem jest, aby Mill Games było jednym z najistotniejszych z perspektywy działania Movie Games podmiotów poprzez dostarczanie nowych zdolnych zespołów i bardzo ciekawych projektów z dużym potencjałem sprzedażowym” – powiedział Wais.

Mill Games został powołany w październiku 2020 roku przez notowaną na rynku NewConnect spółkę Movie Games, producenta i wydawcę gier oraz notowaną na rynku głównym GPW w Warszawie Grupę INC, posiadającą wieloletnie doświadczenie w zakresie doradztwa na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw, również w Rumunii. Mill Games zamierza inwestować w niezależne studia lub bezpośrednio w poszczególne tytuły. Wszystkie projekty finansowane lub współfinansowane przez Mill Games będą wydawane bezpośrednio przez Movie Games.

ISBnews
ISBnews
Agencja informacyjna ISBnews od lat dostarcza najistotniejszych informacji o życiu gospodarczym zarówno dla inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Szeroki przekój depesz ISBnews pozwala każdemu znaleźć interesujący go temat.

Najnowsze

Zobacz również