Mieszane nastawienie złotego. Funt powrócił powyżej 5,50 PLN.

0
Funt szterling

Na pary walutowe z udziałem polskiego złotego patrzymy dziś, we wtorek 6 września. Złotówka wczoraj wykazała mieszane nastawienie wobec głównych światowych walut. W stosunku do złotego straciło euro oraz amerykański dolar. Silniejszymi walutami wobec polskiej złotówki okazały się funt szterling, a także frank szwajcarski. Brytyjski funt po kilku dniach powrócił powyżej 5,50 PLN.

Kurs GBP/PLN zmierza do obszaru 5,52-5,54 PLN ?

Brytyjski funt w stosunku do polskiego złotego już wczoraj, 5 września powrócił do poziomu 5,50 PLN. Jednak cena nie ustabilizowała się w tym rejonie i kurs funta spadł. Z tego powodu dziś para walutowa GBP/PLN zaczynała z okolic 5,46 PLN. Aktualnie jednak ponownie kurs funta w relacji do złotego znajduje się przy 5,50 PLN. 

Wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie kurs pary GBP/PLN może dalej rosnąć. Dobrze byłoby, aby funt pokazał w najbliższym czasie, czy zmierza do strefy oporu określonej przedziałem cenowym: 5,52-5,54 PLN. Obserwacja zachowania rynku w tej strefie zdaje się kluczowa.

Wykres GBPPLN
Kurs funta GBP/PLN 06.09.2022

Dolar amerykański kosztuje 4,74 PLN

Dolar amerykański względem złotówki wczoraj utrzymał się finalnie w zakresie cenowym: 4,73-4,76 PLN. Dziś od rana jednak para USD/PLN traciła na notowaniach. Najmniej amerykańska waluta kosztowała w okolicach 4,70 PLN. Dolar jednak przed południem wziął się za odrabianie i powrócił do istotnego obszaru: 4,73-4,76 PLN. Obecnie dolar kosztuje 4,74 PLN.

Para EUR/PLN poniżej istotnego zakresu

Patrząc na zachowanie euro, zauważyć można pewnego rodzaju zawężenie ruchu. Kurs pary walutowej EUR/PLN porusza się ostatnio głównie w jednym obszarze cenowym. Wczoraj euro walczyło jeszcze o utrzymanie się w istotnym zakresie: 4,71-4,74 PLN. Dziś jednak euro okazuje się słabsze i obecnie kurs pary EUR/PLN oscyluje poniżej istotnego obszaru (4,71-4,74 PLN).

Teraz warto będzie zwrócić uwagę na to, jakie nastawienie wykaże rynek wobec wspomnianej istotnej strefy (4,71-4,74 PLN). Dalsze oscylowanie pary EUR/PLN poniżej tego obszaru, dopuszcza myśl o spadku notowań. Euro potencjalnie zejść może nawet do 4,68 PLN.

Wykres EURPLN
Kurs euro EUR/PLN 06.09.2022

Frank szwajcarski oscyluje wokół 4,83 PLN

Frank spośród głównych światowych walut w stosunku do polskiego złotego zyskał w poniedziałek, 5 września najwięcej. Niemniej jednak notowania pary CHF/PLN nie utrzymały się na wyższych poziomach. Za franka szwajcarskiego dziś po godzinie 9 trzeba było zapłacić w okolicach 4,80 PLN. Jednak od tego momentu frank zyskuje i obecnie oscyluje wokół 4,83 PLN.

Podsumowanie

Pozostające w relacji ze złotym, główne światowe waluty są jeszcze hamowane. Pytanie jednak pojawia się następujące. Jak długo polski złoty będzie stopował chociażby dolara czy franka? W przypadku stosunku euro i funta do złotówki sytuacja wygląda nieco inaczej. Obie pary EUR/PLN oraz GBP/PLN mają problem z przełamaniem ważniejszych zakresów cenowych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments