Metallica będzie miała swoją tłocznię winyli

Udostępnij

Popyt ma płyty winylowe rośnie. W efekcie niekiedy artyści mają problemy z tłoczeniem nowych czarnych „placków”. Dlatego też Metallica postanowiła zainwestować w jeden z tego typu obiektów.

Metallica inwestuję w tłocznię winyli

Metallica zainwestowała w Furnace Record Pressing, jedną z największych tłoczni w USA z siedzibą w Wirginii. Kwota transakcji nie została upubliczniona.

– Furnace od zawsze był czymś niesamowitym dla Metalliki i, co ważniejsze, dla naszych fanów. Pogłębienie relacji między Metalliką i Furnace gwarantuje, że fani winyli na całym świecie, a szczególnie nasi, będą mieli stały dostęp do wysokiej jakości nagrań w przyszłości – skomentował inwestycję swojego zespołu James Hetfield, frontman grupy, w oświadczeniu cytowanym przez Variety.

To nie pierwszy taki odważny ruch zespołu. Ponad dekadę temu, w 2012 r., Metallica zakończyła współpracę z Warner Bros. Records i założyła własną wytwórnię muzyczną – Blackened Recordings. Od tego czasu to w jej ramach wydaje nowe wydawnictwa – czy to regularne płyty studyjne i koncertowe, czy kolekcjonerskie boxy, będące reedycjami klasycznych albumów zespołu (jak na razie wydano w takim formacie 5 wydawnictw – od debiutu „Kill’Em All” po słynny „Black Album”; w przygotowaniu są reedycje kontrowersyjnych „Load” i „Reload”).

Fundacja Wszystko w twoich rękach

Metallica prowadzi też swoją fundację All Within Your Hands. W jej ramach pomaga wielu ludziom i to przy różnych okazjach.

W sierpniu 2021 roku, jako wyraz wsparcia dla osób dotkniętych powodzią w Niemczech i w związku z 30. rocznicą powstania „Black Albumu”, swojej kultowej płyty z 1991 r., grupa wydała limitowaną edycję singla „Enter Sandman”.  We współpracy z Universal Music Germany ogłosiła też, że wszystkie zyski ze sprzedaży trafią bezpośrednio do powodzian z Niemiec. Rok później fundacja All Within My Hands przekazała 130 000 euro (około 137 000 dolarów) na rzecz organizacji charytatywnej Aktion Deutschland Hilft.

Zespół obecnie przygotowuje się do wydania swojej nowej płyty, „72 Seasons”, która ma ukazać się za rynku już 14 kwietnia. W ramach jej promocji Metallica zagra w 2024 r. w naszym kraju.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Najnowsze

Zobacz również