Metallica pomaga ofiarom trzęsienia ziemi

Udostępnij

Przypomnijmy, że 6 lutego w południowej Turcji i północnej Syrii doszło do mocnego trzęsienia ziemi. Na pomoc ofiarom tej katastrofy pomknęła Metallica.

Metallica pomaga

W wyniku trzęsienia ziemi wiele osób straciło domy. Zginęło zaś ponad 36 tysięcy ludzi.

Pomóc ludziom na terenie Turcji i Syrii chce m.in. Metallica. Zespół przekazał środki finansowe organizacjom Direct Relief i World Central Kitchen. Wykorzystał do tego fundację charytatywną All Within My Hands. Mówimy o niemałej kwocie – 125 tysięcy dolarów.

Obie z tych organizacji – Direct Relief i World Central Kitchen – zajmują się obecnie dostarczaniem żywności i pomocy medycznej do poszkodowanych regionów Turcji i Syrii. Pierwsza przetransportowała ponad dwadzieścia dwie tony środków medycznych (pakiety medycznej, antybiotyki, środki przeciwbólowe, zestawy do higieny osobistej, witaminy prenatalne czy leki sercowo-naczyniowe), zaś druga żywność.

Brakuje nam słów, by opisać zniszczenia w południowej Turcji i północnej Syrii. Trzęsienie ziemi o sile 7,8 stopnia w skali Richtera obróciło cały ten region w gruzy. Liczba ofiar wciąż rośnie i przekracza aktualnie 36 tysięcy… Dwie z organizacji partnerskich naszej fundacji All Within My Hands są już na miejscu i zapewniają pomoc medyczną oraz żywność ofiarom tej katastrofy. Przekazujemy po 125 tysięcy dolarów każdej z tych organizacji, aby wesprzeć ich wysyłki

– przekazała Metallica.

Warto dodać, że to nie pierwszy raz, gdy zespół pomaga. Przypomnijmy, że w lipcu 2021 r. przez Europę przetoczyły się ulewne deszcze. Wtedy też zachodnie Niemcy zostały kompletnie zalane. Metallica postanowiła pomóc swoim fanom z tego kraju.

W sierpniu 2021 roku, jako wyraz wsparcia dla osób dotkniętych powodzią i w związku z 30. rocznicą powstania „Black Album”, swojej kultowej płyty z 1991 r., grupa wydała limitowaną edycję singla „Enter Sandman”.  We współpracy z Universal Music Germany ogłosiła też, że wszystkie zyski ze sprzedaży trafią bezpośrednio do powodzian z Niemiec. Rok później fundacja All Within My Hands przekazała 130 000 euro (około 137 000 dolarów) na rzecz Aktion Deutschland Hilft.

Aby dowiedzieć się więcej o Aktion Deutschland Hilft i o tym, jak „pomagają razem szybciej”, odwiedź stronę Aktion-Deutschland-Hilft.de.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Spis treści

Najnowsze

Zobacz również