Inwestowanie w spółkę zbierającą dane medyczne – Krzysztof Mędrala z MedApp S.A. [VIDEO]

195

MedApp to zyskująca na znaczeniu na rynku polska firma technologiczno-medyczna oferująca rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji, rozszerzonej rzeczywistości i telemedycynie. Agnieszka Zaręba rozmawiała na antenie ComparicTV z Prezesem Krzysztofem Mędralą o tym, że spółka chce pozyskać niemal 2,7 mln zł w ramach oferty publicznej akcji. Do kogo kierowana jest oferta i na co zostaną przeznaczone te środki? Dowiadujemy się z wywiadu. Prezes omawia też wyniki finansowe za 2019 rok, mówi o ekspansji międzynarodowej oraz przyspieszeniu komercjalizacji produktów spółki. Przedstawia także plany wejścia na rynek główny GPW.

MedApp: 2,7 mln zł na dalszy rozwój

– Chcemy pozyskać kwotę 2,7 milionów złotych, z której 2 miliony przeznaczymy na dalszy rozwój technologii, co oznacza dalszy rozwój podstawowych produktów. Kwotę niespełna 200 tysięcy złotych przeznaczymy na rozwój FDI [bezpośrednie inwestycje zagraniczne, przyp. red.] na rynku amerykańskim, a kwotę 500 tysięcy na wsparcie sprzedaży oraz marketingu. Chcemy wykorzystać obecny moment, aby przyspieszyć proces komercjalizacji – komentował w programie Comparic24.tv prezes MedApp, Krzysztof Mędrala.

Dodał, że spółka planuje docelowo przenieść swoje notowania z rynku NewConnect na główny parkiet. Ma mieć to miejsce w listopadzie 2020 roku Spółka rozpoczęła już także  prace w tym kierunku. Dokładny harmonogram będzie znany po posiedzeniu rady nadzorczej.

Oferta publiczna

W ramach oferty publicznej wyemitowane zostaną 4 mln akcji serii G (cena emisyjna 0,67 zł). Planowane jest pozyskanie niespełna 2,7 mln zł. Wydarzenie będzie wspierać produkty CarnaLife Holo oraz CarnaLife System. WAŻNE! Zapisy trwają jednie do 28 lutego, a minimalna wartość zapisu to 3 tysiące akcji.

Co ciekawe i mogące zainteresować inwestorów, po ogłoszeniu piątkowych informacji odnośnie planów przejścia na GPW akcje MedApp rosły o niemal 7% i zamykały się na miesięcznych maksimach.

MedApp S.A to notowana dzisiaj na NewConnect spółka działająca w branży telemedycyny. Produktem stworzonym i rozwijanym przez firmę jest analityczny system telemedyczny Carna Life, który skierowany jest do pacjentów, lekarzy i placówek medycznych. System znajduje zastosowanie w tak szerokich dziedzinach jak: kardiologia, diabetologia, dietetyka, choroby cywilizacyjne oraz obrazowanie 3D/4D.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments