Mastercard tworzy sklep blockchainowych aplikacji

66
Karty debetowe Visa i Mastercard

Gigant z rynku kart kredytowych, Mastercard, zapuszcza się coraz dalej w przestrzeń kryptowalut i blockchaina. Obecnie pracuje nad opartym na technologii blockchain rynku aplikacji finansowych.

Mastercard tworzy sklep blockchainowych apek

29 czerwca poinformowano, że gigant z rynku płatności planuje uruchomić w Wielkiej Brytanii „Multi Token Network” w wersji beta i to już w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Wiceprezes wykonawczy Mastercard i szef ds. kryptowalut i blockchaina, Raj Dhamodharan, opisał to jako „sklep z aplikacjami zasilany technologią blockchain, do tworzenia regulowanych aplikacji finansowych”. MTN Mastercard zapewni programistom dostęp do narzędzi, które firma rozwija w tym roku. Należą do nich prywatna wersja łańcucha bloków Ethereum, na której firma będzie zachęcać programistów do tworzenia nowych aplikacji.  Dodał, że podstawowa technologia, która napędza kryptowaluty, jest „naprawdę całkiem użyteczna”.

„Naszym celem jest wspieranie szerszej branży zasobów cyfrowych i zainteresowanych stron, aby pomóc wzmocnić zaufanie do jej przyszłości”, dodano w ogłoszeniu.

Poprzednie wyprawy Mastercard do świata zasobów cyfrowych obejmowały badania nad tokenami niezamiennymi (NFT), kartami kredytowymi i debetowymi powiązanymi z kryptowalutami, infrastrukturą kryptograficzną i narzędziami programistycznymi. Firma oferuje również produkty takie jak „Crypto Secure”, „Crypto Source” i „Crypto Credential”, które, jak twierdzi, zapewniają „większą przejrzystość i zaufanie do tego rynku”.

Programy i aplikacje w nowym „sklepie z aplikacjami” można pisać w Solidity, języku programowania Ethereum. Co więcej, programiści korzystający z wersji beta będą mogli eksperymentować ze stokenizowanymi komercyjnymi depozytami bankowymi.

Mastercard planuje z czasem udostępnić MTN na dodatkowych rynkach na całym świecie.

Perspektywy rynku kryptowalut

W tle widać pewną korektę na rynku. Kurs bitcoina znajduje się nadal powyżej 30 000 USD, ale trwają pewne spadki. W rezultacie, według CoinGecko, całkowita kapitalizacja rynkowa spadła dziś o 1,4% do 1,20 biliona dolarów.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments