Nowe metody weryfikacji danych – Marcin Adamczyk z Blue Media [VIDEO]

Udostępnij

Szef Produktu Blue Media Marcin Adamczyk podczas kongresu Impact Fintech Katowice tłumaczył nam, czym zajmuje się firma Blue Media, a także opowiadał o nowych metodach weryfikacji tożsamości.

Czym zajmuje się Blue Media?

„Blue Media za moment obchodzi 20-lecia. Mówimy sobie, że dorośliśmy – przeszliśmy długą drogę: od doładowań po płatności. W ostatnich latach bardzo postawiliśmy na płatności, ale widzimy, że to nie jedyny element w procesie zakupowym po stronie klienta. Bardzo ważna jest weryfikacja tożsamość. Ten rynek wbrew pozorom rozwija się nawet szybciej niż rynek płatności”

– uważa Adamczyk.

Nowa metoda

Nie mogliśmy nie zapytać też o nowe metody weryfikacji tożsamości, jakie wdrożyła firma.

„Tę usługę oferujemy właściwie – choć w innym wymiarze – od długiego czasu. Wprowadziliśmy usługę weryfikacji opartą o przelew weryfikacyjny. Ta usługa bardzo dobrze się przyjęła”

– twierdzi Adamczyk.

Jego zdaniem nowe przepisu UE otwierają przed firmą nowe możliwości. Umożliwiają bowiem „pobieranie informacji z kont bankowych klientów” za ich własną zgodą. Uzyskane w ten sposób dane trafią potem do tych podmiotów, do których zezwala klient.

Przyszłość

Dowiedzieliśmy się też, że spółka mocno stawia zarówno na rynek płatności i weryfikacji. Zwłaszcza te ostatnie mają stać się kluczowe dla rynku w ciągu paru lat.

Blue Media to znana polska spółka technologiczno-finansowa założona w 1999 roku. Siedziba spółki mieści się w Domu Zdrojowym w Sopocie. Spółka należy do 500 największych ze względu na poziom przychodów firm w Polsce według „Polityki” i „Rzeczpospolitej” oraz regularnie otrzymuje tytuł Najlepszego Pracodawcy według AON Hewitt. Dziś zatrudnia ponad 160 osób, a jej obroty przekraczają 600 mln zł rocznie.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Najnowsze

Zobacz również