Lubisz, gdy pieniądze pracują same? Sprawdź Bank BPS Rachunek oszczędnościowy

Udostępnij

konto oszczędnościowe

Coraz więcej mówi się o konieczności rozsądnego lokowania pieniędzy. To jedyny sposób na to, aby ochronić oszczędności przed szalejącą inflacją, a w konsekwencji utratą wartości. Rozwiązaniem, na które warto postawić jest rachunek oszczędnościowy, który dba o to, aby pieniądze cały czas pracowały, a jednocześnie by dostęp do nich był nieograniczony. Na uwagę zasługuje BPS rachunek oszczędnościowy. Zobaczmy dlaczego warto się na niego zdecydować i co można zyskać, lokując na nim zgromadzone pieniądze.

Ile wynosi oprocentowanie rachunku oszczędnościowego?

Dostępne dzisiaj konta oszczędnościowe różnią się, jeśli chodzi o poziom oprocentowania. W przypadku rachunku oszczędnościowego oferowanego przez bank BPS wynosi ono 3% w skali roku. Plusem oferty jest to, że naliczane jest ono od pierwszego grosza znajdującego się na koncie. Co to oznacza w praktyce? Oprocentowanie wynosi 3% bez względu na to, jaka kwota pieniędzy znajduje się na koncie. Trzeba jednak pamiętać, że 3% nie jest oprocentowaniem najwyższym. Jeśli jednak przypomnimy sobie, jak niskie jeszcze niedawno było oprocentowanie depozytów, to okaże się, że 3% nie jest jeszcze wynikiem najgorszym. Dostępne dzisiaj konta oszczędnościowe gwarantują zysk w przypadku wpłaty większej kwoty. Przy niskich sumach odsetki będą naprawdę niewielkie. Pełny ranking kont oszczędnościowych znajdziesz na stronie Finansowyopiekun.pl

Czy pieniądze można wypłacić, nie tracąc odsetek?

Rachunek oszczędnościowy BPS ma ogromna zaletę. Decydując się na jego założenie, nie musisz obawiać się utraty naliczonych już odsetek, jeśli wypłacisz pieniądze. Pod tym względem to konto oszczędnościowe wypada naprawdę bardzo dobrze. Zapewnia dostęp do pieniędzy, jednocześnie dbając o to, aby oszczędności nie traciły tak bardzo na wartości. Jeśli chodzi o kapitalizację odsetek, to odbywa się ona co miesiąc. Dzięki temu z miesiąca na miesiąc kwota, od której naliczane są odsetki zwiększa się. Co ważne, bank dopuszcza wpłaty uzupełniające dokonywane już w czasie trwania umowy.

Czy za prowadzenie rachunku trzeba zapłacić?

Konta osobiste, które dzisiaj oferuje swoim klientom sektor bankowy. Jeśli chodzi o BPS rachunek oszczędnościowy, to na podkreślenie zasługuje fakt, że za prowadzenie rachunku nie są pobierane żadne opłaty. Oszczędzanie odbywa się więc bez niepotrzebnych kosztów, które mogłyby narazić klienta na zbędne straty. Warto jednak dodać, że nie jest to cecha wyjątkowa. Obecnie coraz więcej banków decyduje się na zaoferowanie klientom darmowych rachunków.

BPS rachunek oszczędnościowy to alternatywa dla lokat terminowych, które na pewien czas blokują dostęp do gotówki. Decydując się na założenie takiego konta, można zmniejszyć utratę wartości posiadanych oszczędności, a jednocześnie nie blokować sobie możliwości korzystania z pieniędzy.

Artykuł sponsorowany: Finansowy Opiekun – https://finansowyopiekun.pl

Najnowsze

Zobacz również