Pozabankowy rynek consumer finance – Tymon Zastrzeżyński z Loando [VIDEO]

274

Jak wygląda w Polsce pozabankowy rynek consumer finance? Czy Polska to nadal „Dziki Zachód” w kwestii rynku pożyczek? Między innymi o tym podczas kongresu Impact Fintech Katowice Cezary Andrzejczyk rozmawiał z Tymonem Zastrzeżyńskim – Prezesem Loando.

Czym jest Loando?

„Loando jest nowoczesną porównywarką ofert finansowych. Pozwala Kowalskiemu wejść na nią, poszukać dla siebie najlepszej oferty finansowania, zarówno w firmy bankowej, jak i firmy pozabankowej, zapoznać się z opinią innych użytkowników, z naszą recenzją, parametrami oferty, a następnie wypełnić wniosek i uzyskać finansowanie”

– tłumaczył idee platformy Zastrzeżyński.

„Rynek się ucywilizował”

Zapytaliśmy także o to, jakie czynniki wpłynęły na to, że dziś rynek pożyczek pozabankowych się uprofesjonalizował i dziś nie jest już tzw. „Dzikim Zachodem”, czym był jeszcze kilka lat temu.

„Przede wszystkim firmy pożyczkowe bardzo dojrzały w ostatnim czasie oraz mocno uatrakcyjniły swoją ofertę w stosunku do tradycyjnego finansowania ze strony banków. Te pożyczki są dużo szybciej dostępne, w dużo łatwiejszym procesie. Głównie przez zastosowanie nowoczesnych technologii, takich jak weryfikacja czy logowanie się na konto czy sztuczna inteligencja, która pomaga ocenić ryzyko takiego klienta. (…) W stosunku do wciąż jeszcze ciężkich procedur bankowych jest to dużo atrakcyjniejsze”

– wytłumaczył nam Prezes Loando. Dodał, że tego typu firmy pozabankowe są też świetnym uzupełnieniem banków, które to nie chcą najczęściej finansować przedsięwzięć na kilka tysięcy złotych.

Na co zwracać uwagę?

Warto dodać jednak, że – jak sugerował sam nasz rozmówca – nadal każdy klient powinien zweryfikować firmę pozabankową, od której bierze pożyczkę:

„Istnieje rejestr firm pożyczkowych przy Komisji Nadzoru Finansowego, gdzie każda taka firma powinna być wpisana.”

Samo Loando pozwala zaś przeczytać recenzje danej firmy, co także może pomóc w podjęciu decyzji dot. kredytowania.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments