Czy letnie festiwale muzyczne powrócą już w tym roku? Ich organizatorzy twierdzą, że tak.

Letnie festiwale

Organizatorzy hiszpańskiego festiwalu Primavera Sound zorganizowali już nawet badanie, które pomaga sprawdzić to, jak koronawirus może rozprzestrzeniać się wśród uczestników ich imprezy.

W badaniu PRIMACOV udział wzięło 1000 osób. Z tego 463 wzięło udział w koncercie w hali na 1600 osób, a 496 zostało „grupą kontrolną” i nie mogło wejść na teren obiektu. Wszystkim wykonano testy antygenowe na COVID-19.

Co się okazało? Po ośmiu dniach w gronie uczestników koncertu nie zanotowano żadnego zachorowania, a w grupie kontrolnej znalazły się… dwa przypadki zainfekowania COVID-19.

Autorzy badania napisali:

„Obecność na koncercie zgodnie ze środkami bezpieczeństwa, wśród których były negatywne testy na SARS-COV-2 wykonane tego samego dnia nie wpłynęła na wzrost infekcji COVID-19. Mamy nadzieję, że te dane umożliwią uratowanie koncertów w trakcie pandemii.”

Szczepionka nas wybawi!

Melvin Benn, szef agencji Festival Republic, odpowiedzialnej za organizację festiwali Reading, Leeds i Download, powiedział, że ratunkiem pozostają jednak nadal szczepionki.

– Jestem pozytywnie nastawiony do tego lata, bo jeśli wszyscy powyżej 50-60 roku życia zostaną zaszczepieni do końca maja, wtedy nic nas nie będzie mogło zatrzymać – powiedział.

Dodał, że większość hospitalizowanych to osoby powyżej 60 roku życia, więc zaszczepienie tej grupy pomoże odmrozić rynki i życie koncertowe.

Z koeli Dr Anthony Fauci niedawno stwierdził: – Jeśli wszystko pójdzie dobrze, stanie się to jesienią 2021 roku. Może już wczesną jesienią ludzie będą czuli się na tyle bezpiecznie by gromadzić się pod sceną.

Jak pod koniec roku prognozował zaś Lars Ulrich, lider Metalliki, rynek koncertów będzie czymś ostatnim, co zostanie reaktywowane.

 Zdążyliśmy się już pogodzić z tym, że ostatnią rzeczą, jaka wróci będą duże koncerty, takie na 20 tysięcy w hali lub 50 tysięcy na stadionie. Dobra wiadomość jest taka, że kiedy Metallica i inne zespoły powrócą na trasę, będzie to oznaczało, że nasze problemy z COVID już się skończyły – powiedział perkusista.

Poprzedni artykułJR Holding chce zainwestować w SatRevolution i wprowadzić spółkę na GPW
Następny artykułEnter Air otrzyma 287 mln zł pożyczki z PFR w ramach tarczy finansowej
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments