Leo Messi wchodzi na rynek NFT

Udostępnij

Piłkarz Lionel Messi dołącza do Sorare. To francuska gra NTF. Gwiazda footballu dołącza do projektu jako inwestor i ambasador marki. Startup został ostatnio wyceniony na 4,3 mld dol.

Messi i NFT

Messi gra dziś w Paris Saint-Germain. Teraz pomoże Sorare ustanowić nowe standardy w łączeniu kibiców z klubami i zawodnikami — poinformowała wspomniana firma z rynku Web3. Piłkarz będzie współpracować z Sorare także przy tworzeniu nowych treści.

W ramach umowy Messi przejął udziały w Sorare. Nicolas Julia, dyrektor generalny i współzałożyciel Sorare, powiedział, że partnerstwo z nim jest „ogromnym kamieniem milowym” dla firmy.

– Wierzymy, że Messi pomoże nam ustanowić nowe standardy – powiedział CNBC.

Sorare pozwala użytkownikom wymieniać się cyfrowymi kartami piłkarzy i zarządzać  drużynami w wirtualnych turniejach piłki nożnej. Karty to w swojej istocie NFT, czyli tokeny oparte na blockchainie.

Firma ma swoją siedzibę w Paryżu. Jest warta ok. 4,3 mld dol. i może pochwalić się ponad 2 mln użytkowników w ponad 185 krajach. Dziś współpracuje z ponad 300 drużynami sportowymi i ligami.

– Fani zawsze szukali sposobów, aby wyrazić swoją pasję i zbliżyć się do graczy i zespołów, których kochają, a połączenie gry fantasy z cyfrowymi przedmiotami kolekcjonerskimi Sorare daje fanom nowe sposoby na to, gdziekolwiek na świecie się znajdują – powiedział Messi, cytowany przez CNBC.

Messi – jeden z najbardziej znanych piłkarzy na świecie

Lionel Messi to argentyński piłkarz, występujący na pozycji napastnika lub ofensywnego pomocnika we francuskim klubie Paris Saint-Germain oraz reprezentacji Argentyny, której jest kapitanem. To zarazem zawodnik z największą liczbą strzelonych goli i występów w historii FC Barcelony i reprezentacji Argentyny, ponadto złoty medalista Igrzysk Olimpijskich 2008, dziesięciokrotny Mistrz Hiszpanii i czterokrotny zwycięzca Ligi Mistrzów z FC Barceloną.

Warto też dodać, że NFT cieszą się coraz to większą popularnością w gronie inwestorów i firm z różnych branż. Stają się nieodłącznym elementem Web3 i metaverse. Ostatnio pisaliśmy też o tym, że jeden z najsłynniejszych festiwali na świecie odbędzie się tym razem w wirtualnej rzeczywistości.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Najnowsze

Zobacz również