Ozzfest 2022 odbędzie się w metaverse

Udostępnij

Ozzfest 2022, jeden z największych festiwali muzycznych na świecie, odbędzie się w tym roku w metaverse.

Ozzfest 2022 w metaverse

Tegoroczna edycja Ozzfestu będzie wyjątkowa. Po pierwsze, festiwal wraca po 4 latach przerwy. Do będzie staje się częścią Metaverse Music Festival, który jest organizowany w wirtualnym świecie Decentraland. Impreza potrwa od 10 do 13 listopada.

Ozzfest nie będzie już jednak – przynajmniej w tym roku – wydarzeniem, które odbędzie się w świecie realnym. Muzycy pojawią się zapewne na imprezie jako awatary. Sugeruje to zwłaszcza jeden element.

Na festiwalu zagrają Ozzy Osboure, Megadeth, Motörhead, Black Label Society, Skid Row i Britof.

Największe emocje budzi właśnie Motörhead, który to zespół nie istnieje od kilku lat, bowiem jego lider Lemmy Kilmister nie żyje. Teraz jednak – jak można wywnioskować – powróci na scenę jako wirtualna postać.

W czasie tegorocznego Metaverse Music Festival zagra ponad 100 artystów, w tym raper Soulja Boy i DJ Eddy-Temple Morris.

Wydarzenie będzie bezpłatne dla wszystkich, bez konieczności korzystania z zestawu VR.

Ozzfest to coroczny cykl kilkudziesięciu koncertów zespołów grających ciężką odmianę rocka, odbywających się w Stanach Zjednoczonych. Organizatorami imprezy są Ozzy Osbourne i jego żona Sharon. Koncerty tradycyjnie odbywają się na dwóch scenach. Na głównej występują zespoły ze światowej czołówki, natomiast na scenie drugiej – zespoły słabiej znane oraz debiutanci.

W 2005 r. festiwal rozpoczął się 15 lipca w Bostonie i trwał aż do 4 września, kończąc cykl koncertem w West Palm Beach na Florydzie.

Muzycy, których łączą NFT

Warto przypomnieć, że Ozzy Osbourne wyemitował w zeszłym roku swoją serię NFT, pokazując, że idee Web3 są mu bliskie.  Cała kolekcja składa się z 9666 unikalnych “tokenowych nietoperzy”, które do tego „mutują” ze sobą, tworząc tym samym kolejne tokeny.

Swoją serię NFT posiada też Megadeth. Ta została wyprodukowana przez Five To One Collective we współpracy z Upper Echelon Studios i jest inspirowana fanklubem zespołu, Cyber ​​Army, i maskotką Viciem Rattleheadem, postacią, która znajduje się na okładkach większości wydawnictw zespołu.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Najnowsze

Zobacz również