Kurs USD/PLN z widoczną obniżką. Za franka płacimy 4,71 PLN.

0
polski złoty

Polska złotówka bardzo dobrze weszła w nowy miesiąc zmagań na rynku walutowym. Wczoraj, w środę 1 lutego złoty zyskał wobec wszystkich głównych walut. Najwięcej, gdyż o ponad 5 groszy obniżyły się wczoraj notowania pary walutowej USD/PLN. Amerykański dolar dziś, 2 lutego kosztuje po południu 4,28 PLN. Podobnie mocno tracił również funt szterling. Notowania pary GBP/PLN spadają również w czwartek. Jeden funt wart jest blisko 5,27 PLN. Kurs euro znajduje się w rejonach 4,7050 PLN, zaś za franka płacimy 4,71 PLN.

Para walutowa EUR/PLN nadal na średniej

Spośród głównych, światowych walut zestawionych ze złotówką, euro straciło najmniej. Notowania pary walutowej EUR/PLN opuściły wczoraj zakres średniej, jednak już zdołały powrócić do tego zakresu. Tym samym sytuacja na rynku euro do złotego nie uległa większym zmianą. Warto zauważyć natomiast, że to złotówka zdaje się chcieć dyktować warunki. Notowania pary EUR/PLN mogłyby cofnąć do 4,68 PLN.

Dolar sięgnął okolic 4,25 PLN

Jak wspomnieliśmy na wstępie, szczególnie słabo wyglądała wczoraj sytuacja pary walutowej USD/PLN. Deprecjacja amerykańskiego dolara zaczęła się tuż po ogłoszeniu decyzji Fed w sprawie stóp procentowych. Notowania dolara względem złotówki odnotowały widoczną obniżkę, rzędu 5 groszy. Również od początku dzisiejszych zmagań kurs pary USD/PLN spadał. Dolar najmniej kosztował w rejonach 4,25 PLN, jednak odbił i obecnie (w czwartkowe popołudnie) kosztuje 4,28 PLN.

Patrząc na wykres pary USD/PLN warto zauważyć, że dolar nie zawahał się w rejonach 4,30 PLN i pewnie je przełamał. Spadek wyhamowany został w okolicy 4,25 PLN, czyli na obszarze wsparcia. Teraz warto będzie obserwować, czy dolar zdoła podejść pod poziom 4,30 PLN.

Wykres USDPLN
Kurs dolara USD/PLN 02.02.2023

Funt wraca do niższego wsparcia

Podobnie do waluty amerykańskiej na rzecz złotego tracił również funt szterling. Należy zauważyć jednak, iż złotówka nad funtem przeważała od początku dnia. Finalnie kurs pary walutowej GBP/PLN obniżył się o ponad 4 grosze. Funt traci także dziś od rana, a jego notowania wróciły do niższego wsparcia, czyli przedziału cenowego: 5,2580-5,2775 PLN.

Notowania pary CHF/PLN nadal walczą o strefę 4,6985-4,7200 PLN

W środę wzrostowe nastawienie franka zostało zweryfikowane. Kurs pary walutowej CHF/PLN nie zdołał utrzymać się w rejonach 4,73 PLN i cofnął. Notowania franka do złotego powróciły do istotnej strefy cenowej: 4,6985-4,7200 PLN i zmagały się w tym zakresie. Również dziś rynek walczy o ten zakres.

Perspektywa wykresu uzmysławia, iż to od tego, która ze stron przeważy, będą zależały dalsze losy rynku. Na obecną chwilę to złotówka wydaje się dyktować warunki. Zejście poniżej 4,70 PLN wiązać się może z cofnięciem notowań CHF/PLN do 4,68 PLN.

Wykres CHFPLN
Kurs franka CHF/PLN 02.02.2023

Podsumowanie

Złotówka pokazała wczoraj siłę. Czy dziś takie nastroje zostaną podtrzymane? Sytuacja rodzimej waluty została omówiona i warto spoglądać na to, jak zachowa się złoty w drugiej części dnia.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments