Kurs USD/PLN wynosi 4,98 PLN. Frank nadal przy 5,00 PLN.

frankowicze

Główne światowe waluty traciły w relacji do złotego w ostatnich godzinach. Środa, 12 października również zaczyna się z korzyścią dla rodzimej waluty. Kurs pary walutowej USD/PLN obecnie wynosi 4,98 PLN. Euro natomiast kosztuje dziś rano 4,84 PLN. Notowania pary GBP/PLN dziś zeszły poniżej 5,47 PLN. Szwajcarski frank nadal oscyluje przy 5,00 PLN. Na co zwrócić uwagę w środę?

Dolar czeka na dane o inflacji

Amerykański dolar już kolejny dzień stabilizował się w okolicach 5,00 PLN. Wczoraj para USD/PLN postawiła na spadek, a kurs sięgnął najniżej 4,95 PLN. Jednak złotówka nie była na tyle silna, aby utrzymać na tych poziomach dolara. Dziś, w środę 12 października dolar traci względem złotówki. O godzinie 8 kurs wynosił 4,98 PLN. Obecny spadek tempa na parze walutowej USD/PLN tłumaczyć można oczekiwaniem dolara na dane dotyczące inflacji. Odczyt pojawi się dopiero jutro, zatem dziś jeszcze rynek może wykonywać stosunkowo spokojne ruchy.

Patrząc już na wykres pary walutowej USD/PLN, warto zauważyć, że ta znajduje się mniej więcej pośrodku dwóch istotnych stref. Rynek może teraz za cel obrać zejście do zakresu wsparcia, czyli przedziału cenowego 4,91-4,94 PLN. Obecnie również w tym obszarze znajduje się średnia.

Wykres USD/PLN
Kurs dolara USD/PLN 12.10.2022

Notowania EUR/PLN niżej z każdym dniem

Waluta europejskiej wspólnoty traciła kolejny dzień z rzędu. Notowania pary walutowej EUR/PLN lądują niżej wraz z kolejnym dniem. Wczoraj, 11 października euro najmniej kosztowało 4,83 PLN. Dziś za euro przychodzi nam płacić blisko 4,85 PLN. Kurs EUR/PLN ma jeszcze miejsce do zejścia. Celem dla euro mogą być w najbliższych godzinach okolice 4,80 PLN. Tam przypada zakres średniej.

Frank trzyma się 5 złotych

Szwajcarski frank w ostatnich dniach okazywał się gorszy od złotego. Jednak kurs pary CHF/PLN skupił się na jednym obszarze – 5 złotych. Frank również dziś trzyma się tego poziomu.

Teraz od pary walutowej CHF/PLN oczekuje się, aby pokazała swoje nastawienie wobec strefy wsparcia, czyli przedziału cenowego 4,98-5,00 PLN. Tak długo, jak rynek utrzymuje się w tym zakresie, frank ma realną szansę na wzrost.

Wykres CHFPLN
Kurs franka CHF/PLN 12.10.2022

Para GBP/PLN nie utrzymuje wsparcia

Funt szterling wypadł najgorzej spośród głównych walut wczoraj, 11 października wobec złotówki. Para walutowa GBP/PLN nie utrzymała w ostatnich godzinach zakresu wsparcia (5,52-5,54 PLN). Za funta najmniej przyszło płacić w okolicach 5,47 PLN. Aktualnie funt kosztuje 5,50 PLN. Warto obserwować, jak potraktowane zostanie teraz opuszczone wsparcie.

Podsumowanie

Główne światowe waluty w dalszym ciągu zachowują spokój wobec złotego. Sytuacja zmienić się może jutro, gdy dolar otrzyma jedne z najistotniejsze rynkowe dane. Warto obserwować, jak zachowają się poszczególne waluty wobec złotego na wypisanych powyżej poziomach.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments