Kurs USD/PLN przy 4,40 PLN. Notowania franka w piątek.

frankowicze

Polski złoty przeważnie tracił w czwartek, 15 grudnia wobec głównych światowych walut. Jedynie funt okazał się gorszy. Wynikało to z wczorajszej ogólnej deprecjacji tej waluty. Najlepiej natomiast w relacji do złotego wypadł dolar. Kurs pary USD/PLN oscyluje dziś, w piątek przy 4,40 PLN. Za jedno euro płacimy rano 4,6850 PLN. Jak wygląda sytuacja notowań franka w piątek?

Para USD/PLN odbijała w czwartek

Amerykański dolar w czwartek, 15 grudnia okazał się najsilniejszą z głównych walut wobec złotego. Notowania pary USD/PLN odbiły łącznie ponad 3 grosze. Dziś o godzinie 8 rano kurs pary USD/PLN oscyluje przy 4,40 PLN.

Spoglądamy już na wykres rynku dolara do złotego. Warto zauważyć, że notowania USD/PLN oscylują poniżej istotnej strefy cenowej: 4,3965-4,4200 PLN. Jeżeli dolar nie będzie w stanie powrócić powyżej tego zakresu, należy liczyć się z zejściem notowań do 4,35 PLN.

Wykres USDPLN
Kurs dolara USD/PLN 16.12.2022

Spokój euro wobec złotego

W ostatnich dniach szczególny spokój widać na parze walutowej EUR/PLN. Euro wobec złotego odnotowało kolejny dzień bez istotnej zmiany notowań. Perspektywa wykresu pokazuje, że w dalszym ciągu euro utrzymuje zakres cenowego wsparcia: 4,6700-4,6830 PLN.

Notowania franka dalej w jednym zakresie

Wczoraj dalej trwał marazm na parze walutowej CHF/PLN. Frank bez skrajnych zachowań odebrał decyzję o podwyżce stóp procentowych. Notowania franka do złotego niewiele finalnie zyskały, pozostając poniżej istotnej strefy cenowej: 4,7620-4,7860 PLN.

Dalej warto będzie obserwować, jakie nastawienie będzie miała para walutowa CHF/PLN wobec wspomnianego zakresu. Frank ma realną szansę na podbijanie do tego obszaru cenowego. Co pokaże rynek frank do złotego?

Wykres CHFPLN
Kurs franka CHF/PLN 16.12.2022

Kurs pary GBP/PLN niżej o 7 groszy

Tak jak wspomnieliśmy na wstępie funt, jako jedyna z głównych walut straciła wobec złotego w czwartek. Kurs pary GBP/PLN znalazł się niżej o 7 groszy. Notowania funta do złotego powróciły do poziomów listopadowych. Para GBP/PLN oscyluje w piątek rano nieco poniżej 5,37 PLN.

Podsumowanie

Kończą się dziś zmagania na rynku walutowym w tym tygodniu. Złotówka od rana prezentuje się dobrze, czy dziś zyska wobec światowych walut?

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments