Notowania euro schodzą. Kurs GBP/PLN w okolicach 5,45 PLN.

0
polski złoty

Główne światowe waluty przeważnie zyskiwały wczoraj, 1 września wobec złotówki. Jedynie notowania euro w relacji do złotego schodziły. Dziś kursy par walutowych z udziałem złotego obniżają się od rana. Notowania pary USD/PLN oscylują na zakresie poziomu 4,71 PLN. Frank szwajcarski natomiast o godzinie 9 sprzedawany był za 4,8142 PLN. Kurs pary walutowej GBP/PLN oscyluje obecnie w okolicach 5,45 PLN.

Funt szterling sięgnął 5,42 PLN

Brytyjski funt w stosunku do polskiego złotego odrabiał w czwartek, 1 września. Co ciekawe jednak również tego dnia kurs pary walutowej GBP/PLN sięgnął poziomu 5,42 PLN. Aktualnie za funta szterlinga przychodzi płacić w okolicach 5,45 PLN. Wydaje się jednak sądzić, że polska złotówka jak na razie nie zamierza odpuszczać łatwo funtowi.

Teraz od pary walutowej GBP/PLN oczekuje się, aby pokazała swoje nastawienie wobec okolic poziomu 5,47 PLN. Są to okolice dołka z końca sierpnia. Dopóki rynek znajduje się poniżej tego zakresu, kurs funta wobec złotówki zmierzać może do strefy wsparcia określonej przedziałem cenowym: 5,35-5,38 PLN.

Wykres GBPPLN
Kurs funta GBP/PLN 02.09.2022

Para USD/PLN powróci do zakresu 4,73-4,76 PLN?

Dolar amerykański choć zaczynał wczoraj względem złotówki poniżej poziomu 4,70 PLN, w godzinach popołudniowych wystrzelił. Notowania pary USD/PLN znalazły się w dość istotnym przedziale cenowym: 4,73-4,76 PLN. Jednak rynek nie utrzymał się dziś w tym zakresie. Aktualnie kurs pary walutowej USD/PLN oscyluje w okolicach 4,72 PLN. Wiele wskazuje na to, że dolar będzie chciał jednak powrócić do zakresu: 4,73-4,76 PLN.

Euro poniżej wsparcia

Europejska waluta, jako jedyna spośród głównych walut okazała się w czwartek, 1 września słabsza od polskiej złotówki. Notowania euro sięgnęły poziomu 4,70 PLN i z tego poziomu dziś zaczynała para walutowa EUR/PLN. Euro obecnie zakupić można za nieco ponad 4,71 PLN.

Warto będzie teraz obserwować zamiary pary walutowej EUR/PLN wobec strefy 4,71-4,74 PLN. Jak na razie przeznaczenie tej strefy nie zostało zanegowane. Jeżeli jednak rynek nie będzie w stanie powrócić do tego obszaru cenowego, kurs powrócić ma szansę nawet do 4,66 PLN.

Wykres EURPLN
Kurs euro EUR/PLN 02.09.2022

Kurs CHF/PLN zszedł poniżej 4,80 PLN

Para walutowa CHF/PLN rozpoczęła wrzesień od strat. Wczoraj rano frank zszedł poniżej 4,80 PLN. Jednak w kolejnych godzinach rynek zaczął odbijać. Aktualnie kurs franka wobec złotego oscyluje wokół zakresu 4,81 PLN. W dalszym ciągu jednak rynek może schodzić do strefy wsparcia oznaczonej przedziałem: 4,76-4,78 PLN.

Podsumowanie

Główne światowe waluty tracą dziś, w piątek 2 września w stosunku do złotego. Warto będzie pochylić się teraz nad obserwacją zachowania par walutowych. Zarówno euro, jak i dolar znajdują się nieco poniżej swoich stref wsparcia.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments