Kurs GBP/PLN pod 5,34 PLN. Euro kosztuje ponad 4,73 PLN.

0
złoty

Polski złoty przeważnie zyskiwał na rynku walutowym w środę, 8 lutego. Wczoraj ogólnie niewiele działo się na parach ze złotówką. Większych zmian nie wywołało stanowisko Narodowego Banku Polskiego (NBP) w sprawie polityki monetarnej. Niemniej jednak złoty zakończył środowe zmagania okazując się lepszym od dolara, euro czy franka. Jedynie funt okazał się tego dnia silniejszy od rodzimej waluty. Na sytuację złotówki spoglądamy w czwartek, 9 lutego. Kurs pary walutowej GBP/PLN znajduje się rano pod 5,34 PLN. Euro natomiast kosztuje ponad 4,73 PLN. Co jak wygląda sytuacja względem franka i dolara?

Notowania pary USD/PLN w strefie – dalej szansa na wzrost

Złotówka zmagała się wczoraj z amerykańskim dolarem w jednym zakresie cenowym. Mowa o strefie 4,3965-4,4200 PLN, która jest dla rynku dość istotna. Również w czwartek rano notowania pary walutowej USD/PLN znajdują się w tym zakresie. Taka sytuacja sprawia, iż dopóki trwa przewaga dolara w tym obszarze, ma on szansę zyskiwać wobec złotego. Jeżeli tak będzie się dziać, celem dla dolara zdaje się 4,43-4,44 PLN.

Euro poniżej oporu, co teraz?

Waluta europejskiej wspólnoty straciła wczoraj na rzecz złotego najwięcej spośród głównych walut. Notowania pary walutowej EUR/PLN obniżyły się jednak ogólnie tylko o 1 grosz. Warto zwrócić uwagę, że strata mogłaby być wyższa, gdyż momentami euro kosztowało 4,72 PLN. W czwartek o godzinie 8 rano kurs euro do złotego znajduje się nieco ponad 4,73 PLN.

Patrząc na wykres pary EUR/PLN warto zauważyć, iż notowania znajdują się tuż poniżej strefy oporu. Jest to obszar cenowy 4,7375-4,7505 PLN. Rynek może chcieć w najbliższych godzinach sprawdzać nastawienie obu walut w tym zakresie. Przewaga złotego skutkować będzie zejściem do 4,71 PLN.

Wykres EURPLN
Kurs euro EUR/PLN 09.02.2023

Frank utrzymuje rejony 4,80 PLN

Podobnie jak dolar, również szwajcarski frank niewiele stracił wczoraj w zestawieniu ze złotym. Notowania pary walutowej CHF/PLN utrzymały się w rejonach 4,80 PLN. Również dziś taką zależność spełnia frank. Tym samym w dalszym ciągu znajduje się on ponad strefą cenową 4,7620-4,7860 PLN. Taka sytuacja sprawia, iż notowania mają sposobność podbijać do 4,83 PLN.

Kurs pary GBP/PLN pod 5,34 PLN

Jedynie funt nie poddał się wczoraj wobec polskiego złotego. Kurs pary walutowej GBP/PLN wzrósł w środę ogólnie o blisko jeden grosz. Aktualnie to znaczy, 9 lutego w czwartek po godzinie 8 rano notowania funta znajdują się nieco poniżej 5,34 PLN.

Sytuacja na wykresie pokazuje, że rynek funta do złotego znajduje się w ciekawym miejscu. Notowania oscylują bowiem między zakresem średniej, a strefą oporu: 5,3430-5,3625 PLN. W takiej sytuacji warto liczyć się z tym, że rynek postawić może na przebicie oporu.

Wykres GBPPLN
Kurs funta GBP/PLN 09.02.2023

Podsumowanie

Powyżej przyjrzeliśmy się sytuacji złotego na rynku walutowym w czwartek. Dziś toczy się walka o istotne zakresy. Przewaga złotego może być tym razem bardziej widoczna.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments