Notowania euro w poniedziałek. Kurs GBP/PLN przy 5,50 PLN.

euro

Na zachowanie złotówki wobec głównych światowych walut patrzymy w nowym tygodniu. W poniedziałek, 24 października złotówka przeważnie traci. Od rana najlepiej radzi sobie brytyjski funt. Kurs pary walutowej GBP/PLN oscyluje przy 5,50 PLN. Dolar amerykański natomiast kosztuje dziś 4,84 PLN, przed godziną 8 rano. Podobnie kształtują się notowania innej pary z udziałem złotego. Mowa o parze CHF/PLN, która wyceniania jest na 4,8580 w tym samym czasie. Jak prezentują się notowania euro w poniedziałek?

Notowania euro wzrastają w piątek

Euro zyskało wobec złotego w piątek na notowaniach. Notowania euro tego dnia sięgnęły najwyżej poziomu 4,79 PLN. Jednak i ten zakres nie został utrzymany przez parę walutową EUR/PLN. Dziś, w poniedziałek 24 października euro, jako jedyne w relacji do złotówki, od rana traci. Aktualnie o godzinie 8 rano za euro płacimy 4,7750 PLN.

Teraz na rynku pary euro do złotego warto będzie przyjrzeć się okolicy poziomu 4,7870 PLN. Rynek badał ten zakres w ubiegły piątek. Niewykluczone, że ponownie podejmie się tej próby.

Wykres EURPLN
Kurs euro EUR/PLN 24.10.2022

Kurs USD/PLN zejdzie dziś poniżej 4,80 PLN?

Bliżej przyglądaliśmy się parze walutowej USD/PLN w ostatnim przeglądzie par walutowych. W piątek, 21 października zakładaliśmy, że celem dla kursu pary USD/PLN może być przedział cenowy 4,79-4,81 PLN. Rzeczywiście kurs USD/PLN obniżył się, lecz najmniej za dolara płaciło się w okolicach 4,83 PLN. Dziś od rana dolar nieco odrabia. Notowania USD/PLN oscylują przy 4,84 PLN. Mimo to cel wskazywany w piątek, czyli strefa cenowa 4,79-4,81 PLN może zostać dziś osiągnięta. Czy rzeczywiście kurs USD/PLN zejdzie poniżej 4,80 PLN?

Październik gorszy dla franka

Polska złotówka w dobiegającym powoli końca miesiącu wypada lepiej od franka. Szwajcarska waluta w piątek, 21 października co prawda zyskała wobec złotówki, ale był to drobny wzrost. Również dziś frank próbuje wzrastać, lecz jest stopowane przez złotego. Październik, jak dotąd jest gorszy dla franka. Czy sytuacja się odmieni ?

Kurs pary GBP/PLN oscyluje przy 5,50 PLN

Spoglądamy również dziś na sytuację pary walutowej GBP/PLN. Poprzednio funt w stosunku do złotówki postawił na spadek. Kurs pary GBP/PLN trafił w piątek najniżej w okolice 5,4340 PLN. Funt szterling postanowił wyciągnąć ruch i dziś, 24 października para GBP/PLN zaczynała z okolic 5,48 PLN. Obecnie, o godzinie 8 kurs pary GBP/PLN oscyluje przy 5,50 PLN.

Od pary walutowej GBP/PLN oczekuje się, aby ta potwierdziła swoje nastawienie wobec przedziału cenowego: 5,49-5,52 PLN. Przewaga złotówki w tym zakresie, spowodować może spadek funta do 5,44 PLN.

Wykres GBPPLN
Kurs funta GBP/PLN 24.10.2022

Podsumowanie

Euro czeka na decyzje Europejskiego Banku Centralnego. Instytucja w czwartek poda informacje o podwyżce stóp procentowych. Do tego czasu złoty ma szansę się umacniać.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments