Złoty umocnił się po decyzji NBP. Kurs funta wynosi 5,43 PLN.

Funt szterling

Narodowy Bank Polski (NBP) wczorajszą decyzją podniósł stopę procentową o 25 punktów bazowych. Rzeczywiście złoty umocnił się po decyzji NBP. Główne światowe waluty straciły w środę, 7 września w stosunku do polskiego złotego. Najwięcej złoty zyskał względem amerykańskiego dolara i funta szterlinga. Kurs funta wynosi obecnie 5,43 PLN. Para walutowa CHF/PLN natomiast sięgnęła wczoraj najniżej ceny 4,80 PLN. Euro wypadło spośród głównych walut najlepiej w relacji do złotego. Dziś, 8 września patrząc, światowe waluty odrabiają od rana.

Teraz euro czeka na decyzję

Euro straciło wczoraj względem złotówki. Jednak spośród głównych światowych walut, euro wypadło najlepiej w stosunku do złotego. Dziś od rana para walutowa EUR/PLN odrabia i znaczna część strat została już pokryta. Kurs euro do złotego ponownie oscyluje w zakresie cenowym: 4,71-4,74 PLN. Inwestorzy również dziś poświęcą dużo uwagi rynkowi pary walutowej EUR/PLN. Strefa euro czeka na decyzję Europejskiego Banku Centralnego (EBC) w sprawie stóp procentowych.  

Warto będzie obserwować w najbliższym czasie przede wszystkim zachowanie rynku w obszarze 4,71-4,74 PLN. Z tych rejonów para walutowa ma szansę dziś się poderwać. Euro może sięgnąć dziś nawet 4,78 PLN.

Wykres EURPLN
Kurs euro EUR/PLN 08.09.2022

Kurs USD/PLN spadł do 4,69 PLN

Złoty najlepiej wypadł po decyzji NBP wobec amerykańskiego dolara. Kurs pary walutowej USD/PLN spadł do poziomu 4,69 PLN i przez kilka godzin utrzymywał się na tym zakresie. Para USD/PLN rozpoczęła dziś handel od wzrostów. Aktualny kurs dolara wynosi 4,73 PLN. Teraz warto będzie zwrócić uwagę na to, czy rynek będzie skory zostać w przedziale cenowym: 4,73-4,76 PLN.

Funt szterling utrzymuje 5,42 PLN

Notowania funta szterlinga wobec polskiego złotego obniżyły się w środę o ponad 7 groszy. Para walutowa GBP/PLN powróciła do poziomu 5,42 PLN i w godzinach nocnych oscylowała na tym zakresie. Dziś od rana funt przeżywa swoje lepsze oraz gorsze momenty. Niemniej jednak znajduje się obecnie na nieco wyższych zakresach, podchodząc pod 5,44 PLN.

Dopóki funt szterling utrzymuje 5,42 PLN generowane może być odbicie w stronę poziomu 5,47 PLN. Warto będzie zatem skupić się na tym, czy rynek pary GBP/PLN skory będzie jeszcze sprawdzać poziom 5,42 PLN. Być może funt już z obecnych zakresów poderwie się.

Wykres GBPPLN
Kurs funta GBP/PLN 08.09.2022

Para CHF/PLN kieruje się do średniej?

Para walutowa CHF/PLN, czyli notowania szwajcarskiego franka do polskiego złotego, kosztowała wczoraj najmniej 4,80 PLN. Frankowi względem złotówki idzie dziś znacznie lepiej. Od rana frank mocno zyskuje i kurs pary CHF/PLN znajduje się obecnie w okolicach 4,84 PLN. W najbliższych godzinach frank może dalej zyskiwać. Czy para CHF/PLN kieruje się w stronę zakresu średniej?

Podsumowanie

Narodowy Bank Polski (NBP) nie zaskoczył wczoraj swoją decyzją w sprawie stóp procentowych. Już dziś siła złotego zostanie zweryfikowana przez europejską walutę. Po południu dowiemy się, o ile wzrosną stopy procentowe w strefie euro. Podwyżka wzmocni walutę europejskiej wspólnoty.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments