Kurs franka wynosi 4,58 PLN. Ile kosztuje dolar 12.07.2023?

Udostępnij

Drugi tydzień zmagań złotówki na rynku walutowym rozpoczął się dla niej dobrze. W poniedziałek, 10 lipca polski złoty zyskał względem głównych światowych walut. Natomiast we wtorek, 11 lipca nastroje złotówki wśród popularnych walut były podzielone. Złoty okazał się lepszy od euro i dolara, stracił natomiast na rzecz funta i dolara. Dziś, w środę rano kierunek na walutach jest jeden – tracą wobec złotego. Kurs franka wynosi obecnie 4,58 PLN. Funt wymieniany jest po 5,2150 PLN. Notowania EUR/PLN oscylują poniżej 4,44 PLN. Ile kosztuje dolar 12.07.2023? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego.

Para EUR/PLN kursuje poniżej 4,44 PLN

Zarówno w poniedziałek, jak i we wtorek waluta europejskiej wspólnoty straciła względem rodzimej waluty. Ogólnie w ciągu tych dwóch dni notowania pary EUR/PLN obniżyły się o nieco ponad 1 grosz. W wyniku tego euro wróciło poniżej 4,44 PLN i środowe zmagania rozpoczęło od tego miejsca. Właśnie dziś euro nieco traci względem złotówki. Para walutowa EUR/PLN tym samym kursuje poniżej 4,44 PLN.

Wzrok kierujemy już na wykres pary walutowej EUR/PLN. Zauważmy, że notowania znajdują się obecnie w rejonach ważnego wsparcia – poziomu 4,43 PLN. Przed euro teraz ważne zadanie, musi obronić ten obszar. Jeżeli tego nie zrobi, złotówka może zaprowadzić walutę Eurolandu do 4,40 PLN.

Wykres EURPLN
Kurs euro EUR/PLN 12.07.2023

Ile kosztuje dolar 12.07.2023?

Spośród wszystkich głównych walut, w tym tygodniu najgorzej spisuje się amerykański dolara. Na przestrzeni dwóch pełnych dni handlowych stracił on względem złotówki aż 3 grosze. W ten sposób dolar zszedł w rejony 4,03 PLN. Dzisiaj waluta Stanów Zjednoczonych od rana wyraźnie traci wobec złotego. W dniu 12.07.2023 o godzinie 7 rano, dolar kosztuje 4,02 PLN.

Słabość amerykańskiego dolara powoduje, że do psychologicznej granicy 4,00 złotych jest już coraz bliżej. Dolar wyznaczył dziś nowy tegoroczny dołek i wydaje się, że teraz może już zareagować. Czy rzeczywiście na ruch wzrostowy się zdecyduje?

Wykres USDPLN
Kurs dolara USD/PLN 12.07.2023

Notowania funta w rejonach 5,2150 PLN

Funt szterling choć pierwszego dnia tygodnia nie pokazał się z najlepszej strony, zdołał we wtorek odwrócić nastawienie wobec złotego. Wyszło to w ogólnym rozrachunku na korzyść brytyjskiej waluty, która środowe zmagania rozpoczyna w rejonach 5,2150 PLN.

W przypadku pary walutowej GBP/PLN należy zauważyć, że wtorkowa reakcja rozpoczęła się na zakresie średniej. Dla rynku było to o tyle ważne, że wspiera to krótkoterminowy wzrost funta. Powrót do 5,23-5,24 PLN nie jest wykluczony.

Wykres GBPPLN
Kurs funta GBP/PLN 12.07.2023

Kurs franka wynosi 4,58 PLN

Frank szwajcarski podobnie jak funt szterling zdołał we wtorek odmienić swoje nastawienie, które dzień wcześniej było zgoła inne. W poniedziałek bowiem notowania franka zeszły do rejonów 4,56 PLN. Złotówka próbowała zepchnąć niżej szwajcarską walutę, lecz się jej to nie powiodło. We wtorek w rejonach 4,56 PLN frank odnalazł siłę i zyskał 2,5 grosza. W ten sposób wyniósł kurs na poziom 4,5850 PLN. Dziś od rana frank traci względem złotego, a jego kurs wynosi 4,58 PLN.

Rynek pary walutowej CHF/PLN powstrzymał poniedziałkowe spadki na zakresie średniej i z tego też obszaru ruszyły wtorkowe wzrosty. Frank już wczoraj testował poziom 4,60 PLN, jednak nie udało się mu go zdobyć. Dziś jeżeli podtrzyma nastawienie, może to być jego cel.

Wykres CHFPLN
Kurs franka CHF/PLN 12.07.2023

Podsumowanie

Dziś pojawią się jedne z najważniejszych dane dla amerykańskiej gospodarki. Raport o inflacji znów determinować będzie nastawienie rynkowych uczestników.

Piotr Szypuliński
Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Twórca organizacji naukowych.

Najnowsze

Zobacz również