Dzień Inwestora Indywidualnego

Kurs franka wynosi 4.68 zł. Ile płacimy za dolara?

Udostępnij

W poniedziałek, 29 stycznia główne światowe waluty nieznacznie umocniły się względem złotówki. Najbardziej wyróżnił się frank szwajcarski, który zyskał do polskiej waluty 0,5%, czyli nieco ponad 2 grosze.

Dziś zaś główne światowe waluty nadal powoli umacniają się wobec złotego. W efekcie, za 1 euro płacimy obecnie 4.37 PLN. Ile kosztuje dolar 30.01.2024? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego:

Za dolara płacimy 4.04 PLN

Podczas wczorajszej sesji na parze walutowej USD/PLN mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Zacznijmy od tego, że przez większą część poniedziałku dolar amerykański umacniał się względem złotówki. Tuż po godzinie 16:00 za 1 USD płaciliśmy niemal 4.05 PLN.

Dalsza część popołudnia i wieczór przebiegły jednak pod dyktando złotego. Amerykańska waluta osłabiała się wobec polskiej aż do późnego wieczoru. W efekcie, na koniec dnia 1 dolar kosztował 4.03 PLN. Dziś zaś amerykańska waluta zyskuje do złotówki. W tej chwili za 1 USD płacimy 4.04 PLN.

Jeśli para USD/PLN będzie w stanie kontynuować swój rajd wzrostowy, już wkrótce kurs amerykańskiej waluty może ponownie sięgnąć 4.06 PLN.

Wykres kursu USD/PLN

Euro kosztuje 4.37 PLN

Na parze walutowej EUR/PLN poniedziałek także upłynął pod znakiem zmiennych nastrojów. Okazuje się, że przez pierwszą połowę wczorajszej sesji euro umacniało się względem złotówki. W południe waluta europejskiej wspólnoty kosztowała nieco ponad 4.37 PLN. Kolejne godziny przebiegły jednak pod dyktando złotego.

Kurs EUR/PLN konsekwentnie obniżał się aż do późnego wieczoru. W efekcie, na koniec dnia za 1 euro płaciliśmy około 4.365 PLN. Dziś zaś waluta europejskiej wspólnoty zyskuje do polskiej. W tej chwili 1 euro kosztuje 4.37 PLN.

Jeśli para EUR/PLN będzie w stanie kontynuować swój rajd wzrostowy, już niebawem kurs waluty europejskiej wspólnoty może znów przekroczyć poziom 4.38 PLN.

Wykres kursu EUR/PLN

Kurs funta szterlinga wynosi 5.12 PLN

W poniedziałek na parze walutowej GBP/PLN również mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Zacznijmy od tego, że przez pierwszą połowę wczorajszej sesji funt szterling umacniał się względem złotówki. W południe za 1 GBP płaciliśmy około 5.134 PLN. Kolejne godziny przebiegły jednak pod dyktando złotego.

Brytyjska waluta osłabiała się wobec polskiej aż do ostatnich minut poniedziałkowej sesji. W efekcie, na koniec dnia 1 GBP kosztowało niecałe 5.12 PLN. Natomiast dziś w nocy funt szterling zyskiwał do złotówki. Na starcie europejskiej sesji kurs brytyjskiej waluty wynosił 5.13 PLN. Następnie to złoty zaczął pokazywać moc.

W tej chwili za 1 GBP płacimy 5.12 PLN. Obecnie mamy więc do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją. Jeśli para GBP/PLN nadal będzie kierować się w dół, już niebawem kurs funta szterlinga może ponownie spaść poniżej poziomu 5.10 PLN.

Jeżeli jednak brytyjska waluta powróci do wczorajszych wzrostów, kurs GBP już wkrótce może znów sięgnąć 5.14 PLN.

Wykres kursu GBP/PLN

Za franka trzeba zapłacić 4.68 PLN

Wczorajsza sesja na parze walutowej CHF/PLN też upłynęła pod znakiem zmiennych nastrojów. Okazuje się, że przez większą część poniedziałku frank szwajcarski umacniał się względem złotówki. Tuż po godzinie 16:00 za 1 CHF płaciliśmy około 4.685 PLN.

Dalsza część popołudnia i wieczór przebiegły jednak pod dyktando złotego. Szwajcarska waluta osłabiała się wobec polskiej aż do ostatnich minut poniedziałkowej sesji. W efekcie, na koniec dnia 1 CHF kosztowało nieco ponad 4.67 PLN. Natomiast dziś w nocy frank zyskiwał do złotówki.

Na starcie europejskiej sesji kurs szwajcarskiej waluty wynosił 4.69 PLN. Następnie to złoty zaczął pokazywać moc. W tej chwili za 1 CHF płacimy 4.68 PLN. Aktualnie mamy zatem do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją.

Jeśli para CHF/PLN nadal będzie kierować się w dół, już niebawem kurs franka może znów spaść do poziomu 4.66 PLN. Jeżeli jednak szwajcarska waluta powróci do wczorajszych wzrostów, kurs CHF już wkrótce może sięgnąć 4.70 PLN.

Wykres kursu CHF/PLN

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również