Dzień Inwestora Indywidualnego

Kurs franka wynosi 4.65 zł. Ile płacimy za dolara?

Udostępnij

We wtorek, 30 stycznia główne światowe waluty osłabiły się wobec złotówki. Najbardziej wyróżnił się frank szwajcarski, który stracił do polskiej waluty 0,7%, czyli około 3 grosze.

Dziś zaś główne światowe waluty nadal powoli osłabiają się wobec złotego. W efekcie, za 1 euro płacimy obecnie 4.34 PLN. Ile kosztuje dolar 31.01.2024? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego:

Ile płacimy za dolara 31.01.2024?

Podczas wczorajszej sesji na parze walutowej USD/PLN mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Najpierw, w godzinach nocnych, dolar amerykański umacniał się względem złotówki. Na starcie europejskiej sesji za 1 USD płaciliśmy nieco ponad 4.04 PLN. Kolejne godziny wtorku przebiegły jednak pod dyktando złotego.

Amerykańska waluta osłabiała się wobec polskiej aż do późnego wieczoru. W efekcie, na koniec dnia 1 dolar kosztował już 4.01 PLN. Natomiast dziś w nocy amerykańska waluta zyskiwała do złotówki. Tuż przed startem europejskiej sesji za 1 USD płaciliśmy prawie 4.03 PLN. Następnie to złoty zaczął pokazywać moc.

W tej chwili kurs dolara wynosi około 4.006 PLN. Obecnie mamy więc do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją. Jeśli para USD/PLN nadal będzie kierować się w dół, już wkrótce kurs amerykańskiej waluty może ponownie spaść do poziomu 3.98 PLN.

Jeżeli jednak dolar powróci do poniedziałkowych wzrostów, kurs USD jeszcze przed końcem tego tygodnia może znów sięgnąć 4.03 PLN.

Wykres kursu USD/PLN

Euro kosztuje 4.34 PLN

Na parze walutowej EUR/PLN wtorek także upłynął pod znakiem zmiennych nastrojów. Zacznijmy od tego, że w godzinach nocnych waluta europejskiej wspólnoty umacniała się względem polskiej. Na starcie europejskiej sesji za 1 euro płaciliśmy nieco ponad 4.37 PLN.

Kolejne godziny wczorajszej sesji przebiegły jednak pod dyktando złotówki. Kurs EUR/PLN konsekwentnie kierował się w dół aż do późnego wieczoru. W efekcie, na koniec dnia waluta europejskiej wspólnoty kosztowała około 4.346 PLN. Natomiast dziś w nocy para EUR/PLN pięła się w górę.

Tuż przed startem europejskiej sesji za 1 euro płaciliśmy około 4.356 PLN. Następnie to złoty zaczął pokazywać moc. W tej chwili waluta europejskiej wspólnoty kosztuje 4.34 PLN. Aktualnie mamy zatem do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją.

Jeśli para EUR/PLN będzie nadal kierować się w dół, już wkrótce kurs euro może znów znaleźć się w okolicach 4.32 PLN. Jeżeli jednak waluta europejskiej wspólnoty powróci do wzrostów z ubiegłego tygodnia, jej kurs już niebawem może znów sięgnąć 4.36 PLN.

Wykres kursu EUR/PLN

Kurs funta szterlinga wynosi 5.08 PLN

We wtorek na parze walutowej GBP/PLN również mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Okazuje się, że w godzinach nocnych funt szterling umacniał się względem złotówki. Na starcie europejskiej sesji za 1 GBP płaciliśmy 5.13 PLN. Następnie to złoty zaczął pokazywać moc.

Po godzinie 17:00 brytyjska waluta kosztowała już zaledwie nieco ponad 5.08 PLN. Dalsza część popołudnia i wieczór przebiegły jednak pod dyktando funta szterlinga. W efekcie, na koniec wczorajszej sesji kurs GBP nieznacznie przekraczał 5.09 PLN. Dziś w nocy brytyjska waluta nadal umacniała się względem polskiej.

Tuż przed startem europejskiej sesji za 1 funta szterlinga płaciliśmy nieco ponad 5.10 PLN. Następnie to złotówka zaczęła dominować. W tej chwili 1 GBP kosztuje 5.08 PLN. Aktualnie mamy więc do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją.

Jeśli para GBP/PLN wciąż będzie kierować się w dół, już wkrótce kurs brytyjskiej waluty może znów spaść poniżej 5.06 PLN. Jeżeli jednak funt szterling powróci do wzrostów z ubiegłego tygodnia, kurs GBP już niebawem może znów znaleźć się w okolicach 5.10 PLN.

Wykres kursu GBP/PLN

Za franka trzeba zapłacić 4.65 PLN

Wczorajsza sesja na parze walutowej CHF/PLN też upłynęła pod znakiem zmiennych nastrojów. Zacznijmy od tego, że w godzinach nocnych frank szwajcarski umacniał się względem złotówki. Tuż przed startem europejskiej sesji za 1 CHF płaciliśmy 4.69 PLN. Kolejne godziny wtorku przebiegły jednak pod dyktando złotego.

Szwajcarska waluta osłabiała się wobec polskiej aż do późnego wieczoru. W efekcie, na koniec dnia 1 frank kosztował już 4.65 PLN. Natomiast dziś w nocy szwajcarska waluta zyskiwała do złotówki. Tuż przed startem europejskiej sesji za 1 CHF płaciliśmy nieco ponad 4.66 PLN. Następnie to frank zaczął pokazywać moc.

W tej chwili szwajcarska waluta kosztuje 4.65 PLN. Obecnie mamy zatem do czynienia z dosyć niejednoznaczną sytuacją. Jeśli para CHF/PLN będzie wciąż kierować się w dół, już niebawem kurs franka może znów spaść do poziomu 4.63 PLN.

Jeżeli jednak szwajcarska waluta powróci do poniedziałkowych wzrostów, kurs CHF już wkrótce może znów sięgnąć 4.68 PLN.

Wykres kursu CHF/PLN

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również