Dzień Inwestora Indywidualnego

Kurs franka wynosi 4.64 zł. Ile płacimy za euro?

Udostępnij

W środę, 31 stycznia główne światowe waluty znów osłabiły się wobec złotówki. Najbardziej wyróżniło się euro, które straciło do polskiej waluty 0,5%, czyli około 2 grosze.

Dziś główne światowe waluty nadal powoli osłabiają się wobec złotego. Wyjątek stanowi dolar amerykański, który nieznacznie zyskuje do PLN. W efekcie, za 1 franka płacimy obecnie 4.64 PLN. Ile kosztuje funt szterling 1.02.2024? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego:

Ile płacimy za dolara 1.02.2024?

Podczas środowej sesji na parze walutowej USD/PLN mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Najpierw, w godzinach nocnych, dolar amerykański umacniał się względem złotówki. Tuż przed startem europejskiej sesji za 1 USD płaciliśmy niecałe 4.03 PLN. Następnie to złoty zaczął pokazywać moc.

Tuż po godzinie 16:00 amerykańska waluta kosztowała już około 3.977 PLN. Dalsza część popołudnia i wieczór przebiegły jednak pod dyktando dolara. W efekcie, na koniec wczorajszej sesji kurs USD wynosił niemal 4.00 PLN. Dziś w godzinach nocnych amerykańska waluta wciąż zyskiwała wobec polskiej.

Na starcie europejskiej sesji za 1 dolara płaciliśmy prawie 4.02 PLN. Następnie to złotówka zaczęła dominować. W tej chwili 1 USD kosztuje około 4.004 PLN. Obecnie mamy więc do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją.

Jeśli para USD/PLN nadal będzie kierować się w dół, to jeszcze przed końcem tego tygodnia kurs dolara może ponownie spaść do poziomu 3.98 PLN. Jeżeli jednak amerykańska waluta powróci do wzrostów z ubiegłego tygodnia, to kurs USD już wkrótce może znów znaleźć się w okolicach 4.03 PLN.

Wykres kursu USD/PLN

Ile kosztuje euro 1.02.2024?

Na parze walutowej EUR/PLN środa także upłynęła pod znakiem zmiennych nastrojów. Zacznijmy od tego, że w godzinach nocnych waluta europejskiej wspólnoty umacniała się względem polskiej. Tuż przed startem europejskiej sesji za 1 euro płaciliśmy około 4.356 PLN.

Kolejne godziny wczorajszej sesji przebiegły jednak pod dyktando złotego. Waluta europejskiej wspólnoty osłabiała się wobec polskiej aż do ostatnich minut środowej sesji. W efekcie, na koniec dnia kurs euro nieznacznie przekraczał 4.32 PLN. Natomiast dziś w godzinach nocnych waluta europejskiej wspólnoty zyskiwała do złotówki.

Tuż przed startem europejskiej sesji 1 euro kosztowało nieco ponad 4.33 PLN. Następnie to złoty zaczął dominować. W tej chwili kurs waluty europejskiej wspólnoty minimalnie przekracza 4.32 PLN. Aktualnie mamy zatem do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją.

Jeśli para EUR/PLN wciąż będzie kierować się w dół, to jeszcze przed końcem tego tygodnia kurs euro może znów znaleźć się w okolicach 4.31 PLN. Jeżeli jednak waluta europejskiej wspólnoty powróci do wzrostów z ubiegłego tygodnia, to jej kurs już niebawem może ponownie sięgnąć 4.34 PLN.

Wykres kursu EUR/PLN

Ile wynosi kurs funta szterlinga 1.02.2024?

W środę na parze walutowej GBP/PLN również mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Okazuje się, że w godzinach nocnych funt szterling umacniał się względem złotówki. Tuż przed startem europejskiej sesji za 1 GBP płaciliśmy nieco ponad 5.10 PLN. Następnie to złoty zaczął pokazywać moc.

Tuż po godzinie 15:00 kurs brytyjskiej waluty minimalnie przekraczał 5.06 PLN. Dalsza część popołudnia i wieczór przebiegły jednak pod dyktando funta szterlinga. W efekcie, na koniec wczorajszej sesji 1 GBP kosztowało około 5.075 PLN. Dziś w godzinach nocnych brytyjska waluta nadal zyskiwała wobec polskiej.

Na starcie europejskiej sesji za kurs funta szterlinga minimalnie przekraczał 5.08 PLN. Następnie to złotówka zaczęła dominować. W tej chwili za 1 GBP płacimy nieco ponad 5.06 PLN. Aktualnie mamy więc do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją.

Jeśli para GBP/PLN nadal będzie kierować się w dół, to jeszcze przed końcem tego tygodnia kurs funta szterlinga może ponownie znaleźć się w okolicach 5.05 PLN. Jeżeli jednak brytyjska waluta powróci do wzrostów z ubiegłego tygodnia, to kurs GBP już niebawem może znów przekroczyć 5.08 PLN.

Wykres kursu GBP/PLN

Za franka trzeba zapłacić 4.64 PLN

Wczorajsza sesja na parze walutowej CHF/PLN też upłynęła pod znakiem zmiennych nastrojów. Zacznijmy od tego, że w godzinach nocnych frank szwajcarski umacniał się względem złotówki. Tuż przed startem europejskiej sesji za 1 CHF płaciliśmy nieco ponad 4.66 PLN. Następnie to złoty zaczął pokazywać moc.

W południe szwajcarska waluta kosztowała już około 4.624 PLN. Kolejne godziny wczorajszej sesji przebiegły jednak pod dyktando franka. W efekcie, na koniec dnia za 1 CHF płaciliśmy około 4.635 PLN. Dziś w godzinach nocnych szwajcarska waluta wciąż zyskiwała wobec polskiej.

Na starcie europejskiej sesji za kurs franka wynosił niemal 4.65 PLN. Następnie to złotówka zaczęła dominować. W tej chwili 1 CHF kosztuje 4.64 PLN. Aktualnie mamy zatem do czynienia z dosyć niejednoznaczną sytuacją.

Jeśli para CHF/PLN nadal będzie kierować się w dół, to jeszcze przed końcem tego tygodnia kurs franka może ponownie znaleźć się w okolicach 4.62 PLN. Jeżeli jednak szwajcarska waluta powróci do poniedziałkowych wzrostów, kurs CHF już wkrótce może znów sięgnąć 4.66 PLN.

Wykres kursu CHF/PLN

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również