Kurs EUR/PLN na 4,71 PLN. Funt walczy na wsparciu.

0
polski złoty

Nowy tydzień na rynku walutowym złotówka rozpoczęła w dobrych nastrojach. W poniedziałek, 23 stycznia polski złoty przeważnie zyskiwał wobec głównych światowych walut. Najlepiej złoty spisał się w relacji do szwajcarskiego franka. Notowania pary CHF/PLN trafiły poniżej 4,70 PLN. Rodzima waluta okazała się również silniejsza od dolara i funta. Jedynie euro nie dało za wygraną złotówki. Jednak, dziś we wtorek kurs pary EUR/PLN oscyluje poniżej 4,71 PLN. Jak wygląda aktualna sytuacja złotówki?

Sytuacja bez zmian, euro kosztuje 4,71 PLN

Euro choć względem złotego prezentowało się bardzo dobrze w poniedziałek, finalnie odpuściło rodzimej walucie. Należy jednak zauważyć, że euro było jedyną z głównych walut, która nie straciła wczoraj na rzecz złotego. Zmagania pary walutowej EUR/PLN zakończyły się w rejonach 4,70 PLN. Dziś, we wtorek 24 stycznia rano sytuacja niewiele się zmienia. Euro o godzinie 9 rano kosztuje 4,71 PLN.

Wykres pary walutowej EUR/PLN pokazuje, że rynek w ostatnich dniach respektuje zakres średniej. Notowania każdorazowo odbijają się od góry od jej obszaru. Euro ma szansę drożeć i podejść do 4,72 PLN.

Wykres EURPLN
Kurs euro EUR/PLN 24.01.2023

Para USD/PLN trzeci dzień niżej

Nowy tydzień rozpoczął się od strat amerykańskiego dolara w stosunku do złotego. Kurs pary USD/PLN obniżył się wczoraj po raz trzeci dzień z rzędu. W poniedziałek dolar najmniej kosztował w okolicach 4,3150 PLN. Jednak złoty nie zdołał tak nisko utrzymać dolara i zmagania zakończyły się w rejonach 4,33 PLN.

Funt utrzymuje wsparcie: 5,3430-5,3625 PLN

W relacji do polskiego złotego tracił również funt szterling. Notowania pary walutowej GBP/PLN obniżyły się wczoraj ogólnie o 2 grosze. Funt już wczoraj sięgnął zakresu wsparcia, czyli przedziału cenowego: 5,3430-5,3625 PLN. Dziś rynek walczy o utrzymanie tego obszaru. Jak na razie funtowi się to udaje.

Teraz warto będzie obserwować, jak obie waluty podejdą do walki we wspomnianym zakresie wsparcia. Przewaga złotówki może skierować notowania GBP/PLN do średniej.

Wykres GBPPLN
Kurs funta GBP/PLN 24.01.2023

Notowania CHF/PLN znów taniały

W poniedziałek, 23 stycznia najgorzej wobec złotego spisał się szwajcarski frank. Rynek pary walutowej CHF/PLN ponownie pokazał zmienność. Notowania znów taniały i zeszły poniżej 4,70 PLN. Aktualnie, we wtorek o godzinie 9 rano frank walczy o ten zakres. Czy frank zdoła utrzymać się w rejonach ceny 4,6985-4,7200 PLN?

Podsumowanie

Polski złoty dobrze spisał się w ostatnich godzinach. Czy takie nastawienie rodzimej waluty utrzyma się również dzisiaj? Sytuacja złotówki względem światowych walut wygląda dość ciekawie. Frank, funt oraz dolar walczą o utrzymanie istotnych zakresów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments