Dzień Inwestora Indywidualnego

Kurs dolara wynosi 4.04 zł. Ile płacimy za funta?

Udostępnij

W poniedziałek, 5 lutego główne światowe waluty wyraźnie umocniły się względem złotówki. Najbardziej wyróżnił się dolar amerykański, który zyskał do polskiej waluty aż 1,1%, czyli nieco ponad 4 grosze.

Dziś główne światowe waluty wciąż umacniają się względem złotego. Zmienność jest jednak dość mocno ograniczona. W efekcie, za 1 franka płacimy obecnie 4.64 PLN. Ile kosztuje funt szterling 6.02.2024? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego:

Za dolara płacimy 4.04 PLN

Podczas wczorajszej sesji na parze walutowej USD/PLN mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Zacznijmy od tego, że przez większą część poniedziałku dolar amerykański umacniał się względem złotówki. Tuż po godzinie 16:00 kurs USD przekraczał 4.05 PLN. Dalsza część popołudnia i wieczór przebiegły jednak pod dyktando złotego.

W efekcie, na koniec pierwszej sesji tego tygodnia amerykańska waluta kosztowała niecałe 4.04 PLN. Dziś w nocy dolar nadal osłabiał się wobec złotówki. Tuż przed startem europejskiej sesji za 1 USD płaciliśmy nieco ponad 4.02 PLN. Następnie to amerykańska waluta zaczęła pokazywać moc.

W tej chwili 1 dolar kosztuje 4.04 PLN. Obecnie mamy więc do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją. Jeśli para USD/PLN będzie nadal piąć się w górę, już wkrótce kurs amerykańskiej waluty może sięgnąć 4.06 PLN.

Jeżeli jednak dolar powróci do spadków z ubiegłego czwartku, kurs USD może już niebawem ponownie spaść do poziomu 4.03 PLN.

Wykres kursu USD/PLN

Euro kosztuje 4.34 PLN

Na parze walutowej EUR/PLN poniedziałek także upłynął pod znakiem zmiennych nastrojów. Okazuje się, że na samym początku wczorajszej sesji kurs euro spadł do poziomu 4.30 PLN. Następnie waluta europejskiej wspólnoty zaczęła pokazywać moc. Tuż po godzinie 16:00 za 1 euro płaciliśmy już około 4.345 PLN.

Natomiast przez dalszą część popołudnia i wieczór to złotówka odrabiała straty. W efekcie, na koniec pierwszej sesji tego tygodnia waluta europejskiej wspólnoty kosztowała niecałe 4.34 PLN. Dziś w nocy euro nadal osłabiało się wobec złotego. Na starcie europejskiej sesji kurs EUR/PLN spadł poniżej poziomu 4.33.

Następnie to waluta europejskiej wspólnoty zaczęła dominować. W tej chwili za 1 euro płącimy 4.34 PLN. Aktualnie mamy zatem do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją. Jeśli para EUR/PLN będzie nadal piąć się w górę, już wkrótce kurs waluty europejskiej wspólnoty może znów znaleźć się w okolicach 4.36 PLN.

Jeżeli jednak euro powróci do spadków z ubiegłego czwartku, jego kurs może już niebawem ponownie spaść do poziomu 4.33 PLN.

Wykres kursu EUR/PLN

Ile wynosi kurs funta szterlinga 6.02.2024?

W poniedziałek na parze walutowej GBP/PLN również mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Najpierw, na samym początku wczorajszej sesji kurs funta szterlinga obniżył się do okolic 5.023 PLN. Następnie, brytyjska waluta zaczęła pokazywać moc. Tuż po godzinie 15:00 za 1 GBP płaciliśmy już 5.08 PLN.

Dalsza część popołudnia i wieczór przebiegły jednak pod dyktando złotówki. W efekcie, na koniec pierwszej sesji tego tygodnia 1 funt szterling kosztował nieco ponad 5.06 PLN. Dziś w nocy brytyjska waluta nadal osłabiała się wobec złotówki. Tuż przed startem europejskiej sesji za 1 GBP płaciliśmy nieco ponad 5.05 PLN.

Następnie to funt szterling zaczął dominować. W tej chwili brytyjska waluta kosztuje około 5.077 PLN. Aktualnie mamy więc do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją. Jeśli para GBP/PLN będzie nadal piąć się w górę, już niebawem kurs funta szterlinga może sięgnąć 5.10 PLN.

Jeżeli jednak brytyjska waluta powróci do spadków z ubiegłego czwartku, kurs GBP może już wkrótce ponownie spaść do poziomu 5.05 PLN.

Wykres kursu GBP/PLN

Za franka trzeba zapłacić 4.64 PLN

Wczorajsza sesja na parze walutowej CHF/PLN też upłynęła pod znakiem zmiennych nastrojów. Zacznijmy od tego, że przez większą część poniedziałku frank szwajcarski umacniał się względem złotówki. Tuż po godzinie 17:00 za 1 CHF płaciliśmy nieco ponad 4.65 PLN.

Późne popołudnie i wieczór przebiegły jednak pod dyktando złotego. W efekcie, na koniec pierwszej sesji tego tygodnia szwajcarska waluta kosztowała niecałe 4.64 PLN. Dziś w nocy frank nadal osłabiał się wobec złotówki. Na starcie europejskiej sesji za 1 CHF płaciliśmy około 4.626 PLN.

Następnie to szwajcarska waluta zaczęła pokazywać moc. W tej chwili 1 frank kosztuje około 4.64 PLN. Obecnie mamy zatem do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją. Jeśli para CHF/PLN będzie nadal piąć się w górę, już wkrótce kurs szwajcarskiej waluty może sięgnąć 4.66 PLN.

Jeżeli jednak brytyjska waluta powróci do spadków z ubiegłego czwartku, kurs GBP może już niebawem ponownie spaść do poziomu 4.62 PLN.

Wykres kursu CHF/PLN

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również