Dzień Inwestora Indywidualnego

Kurs dolara wynosi 4.04 zł. Ile płacimy za franka?

Udostępnij

W czwartek, 18 stycznia główne światowe waluty nieznacznie osłabiły się wobec złotówki. Najbardziej wyróżnił się frank szwajcarski, który stracił do polskiej waluty 0,6%, czyli niemal trzy grosze.

Dziś zaś główne światowe waluty umacniają się względem złotego. W efekcie, za 1 funta szterlinga płacimy obecnie 5.12 PLN. Ile kosztuje euro 19.01.2024? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego:

Za dolara płacimy 4.04 PLN

Podczas wczorajszej sesji na parze walutowej USD/PLN mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Zacznijmy od tego, że przez pierwszą większą część czwartku dolar umacniał się względem złotówki. Tuż po godzinie 15:00 za 1 USD płaciliśmy około 4.064 PLN. Następnie to złoty zaczął pokazywać moc.

Amerykańska waluta osłabiała się wobec polskiej aż do późnego wieczoru. W efekcie, na koniec dnia 1 dolar kosztował już 4.03 PLN. Na początku dzisiejszej sesji amerykańska waluta nadal traciła do złotówki. Tuż po godzinie 3:00 za 1 USD płaciliśmy około 4.026 PLN. Następnie dolar zaczął dominować.

W tej chwili amerykańska waluta kosztuje 4.04 PLN. Obecnie mamy więc do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją. Jeśli para USD/PLN nadal będzie piąć się w górę, już niebawem kurs dolara może ponownie sięgnąć 4.06 PLN.

Jeżeli jednak amerykańska waluta powróci do spadków z ubiegłego tygodnia, kurs USD już wkrótce może znów znaleźć się w okolicach 4.01 PLN.

Wykres kursu USD/PLN

Euro kosztuje 4.39 PLN

Na parze walutowej EUR/PLN czwartek także upłynął pod znakiem zmiennych nastrojów. Okazuje się, że przez pierwszą połowę wczorajszej sesji euro umacniało się względem złotówki. Po godzinie 11:00 waluta europejskiej wspólnoty kosztowała 4.41 PLN. Następnie to złoty zaczął pokazywać moc.

Waluta europejskiej wspólnoty osłabiała się wobec polskiej aż do ostatnich minut czwartkowej sesji. W efekcie, na koniec dnia kurs euro wynosił minimalnie ponad 4.38 PLN. Dziś w nocy waluta europejskiej wspólnoty nieznacznie traciła do złotówki. Tuż przed startem europejskiej sesji za 1 euro płaciliśmy niecałe 4.38 PLN.

Następnie, waluta europejskiej wspólnoty zaczęła wyraźnie zyskiwać wobec złotego. W tej chwili 1 euro kosztuje 4.39 PLN. Aktualnie mamy zatem do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją. Jeśli para EUR/PLN będzie piąć się w górę, już niebawem kurs waluty europejskiej wspólnoty może znów sięgnąć 4.41 PLN.

Jeżeli jednak euro powróci do spadków z ubiegłego tygodnia, jego kurs już wkrótce może znów znaleźć się w okolicach 4.37 PLN.

Wykres kursu EUR/PLN

Kurs funta szterlinga wynosi 5.12 PLN

W czwartek na parze walutowej GBP/PLN również mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Najpierw, w godzinach nocnych, funt szterling umacniał się względem złotówki. Na starcie europejskiej sesji za 1 GBP płaciliśmy niemal 5.14 PLN. Kolejne godziny przebiegły jednak pod dyktando złotego.

Brytyjska waluta osłabiała się wobec polskiej aż do ostatnich minut wczorajszej sesji. W efekcie, na koniec dnia 1 funt szterling kosztował 5.12 PLN. Dziś w nocy brytyjska waluta nadal traciła do złotówki. Tuż przed startem europejskiej sesji za 1 GBP płaciliśmy już 5.10 PLN. Następnie funt szterling zaczął dominować.

W tej chwili brytyjska waluta znów kosztuje 5.12 PLN. Aktualnie mamy więc do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją. Jeśli para GBP/PLN nadal będzie piąć się w górę, już niebawem kurs funta szterlinga może ponownie sięgnąć 5.14 PLN.

Jeżeli jednak brytyjska waluta powróci do spadków z ubiegłego tygodnia, kurs GBP już wkrótce może znów znaleźć się w okolicach 5.09 PLN.

Wykres kursu GBP/PLN

Za franka trzeba zapłacić 4.65 PLN

Czwartkowa sesja na parze walutowej CHF/PLN też upłynęła pod znakiem zmiennych nastrojów. Zacznijmy od tego, że przez pierwszą połowę wczorajszej sesji frank szwajcarski umacniał się względem złotówki. Tuż po godzinie 11:00 za 1 CHF płaciliśmy nieco ponad 4.68 PLN. Następnie to złoty zaczął pokazywać moc.

Szwajcarska waluta osłabiała się wobec polskiej aż do ostatnich minut wczorajszej sesji. W efekcie, na koniec czwartku kurs 1 frank kosztował już niecałe 4.64 PLN. Dziś w nocy szwajcarska waluta nadal traciła do złotówki. Tuż przed startem europejskiej sesji za 1 CHF płaciliśmy około 4.635 PLN. Następnie frank zaczął dominować.

W tej chwili szwajcarska waluta kosztuje 4.65 PLN. Obecnie mamy zatem do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją. Jeśli para CHF/PLN nadal będzie piąć się w górę, to jeszcze przed końcem tego tygodnia kurs franka może ponownie przekroczyć 4.66 PLN.

Jeżeli jednak szwajcarska waluta powróci do wczorajszych spadków, kurs CHF już wkrótce może znów spaść do poziomu 4.62 PLN.

Wykres kursu CHF/PLN

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również