Kurs dolara powyżej 4,41 PLN. Notowania CHF/PLN w środę.

0
dolar

Główne światowe waluty wczoraj, we wtorek 27 grudnia pokazały siłę wobec złotego. Najsilniejszy okazał się frank szwajcarski, który wzrósł o blisko 7 groszy. Polska złotówka traci również dziś od rana. Notowania pary walutowej CHF/PLN w środę o godzinie 9 znajdują się przy 4,76 PLN. Euro jest aktualnie najdroższe od dwóch tygodni i kosztuje blisko 4,71 PLN. Para walutowa GBP/PLN wyceniana jest na 5,3150 PLN. Więcej płacimy również za amerykańską walutę. Kurs dolara oscyluje powyżej 4,41 PLN. Jak zachowa się złoty w środę, 28 grudnia?

Frank ze skokiem notowań

Polski złoty najbardziej uległ wczoraj frankowi szwajcarskiemu. Para walutowa CHF/PLN postanowiła odrobić ostatnie straty i wykonała mocny ruch wzrostowy. Frank zakończył zmagania wobec złotówki z ogólnym skokiem notowań o prawie 7 groszy. Tak jak zauważyliśmy wyżej, frank spisuje się lepiej także od dzisiejszego poranka. Notowania CHF/PLN oscylują aktualnie przy 4,76 PLN.

Warto zauważyć, że rynek nie bez powodu zdecydował się na taki ruch. Kurs franka do złotego zdaje się chcieć powrócić do istotnej strefy cenowej: 4,7620-4,7860 PLN. Wczorajszy silny wzrost może być zwiastunem przełamania tego obszaru. Frank stoi przed szansą powrotu powyżej 4,79 PLN.

Wykres CHFPLN
Kurs franka CHF/PLN 28.12.2022

Kurs pary EUR/PLN najwyżej od dwóch tygodni

Bardzo dobrze w ciągu ostatniej doby spisało się także euro. Waluta europejskiej wspólnoty zyskała wobec złotego wczoraj łącznie 4 grosze. Siłę do wzrostu para walutowa EUR/PLN pokazuje również dzisiaj. Euro zbliżyło się do rejonów cenowych 4,71 PLN. Tym samym kurs pary EUR/PLN znajduje się obecnie najwyżej od dwóch tygodni.

Dolar powraca powyżej 4,41 PLN

We wczorajszym przeglądzie par walutowych zwracaliśmy uwagę na możliwy wzrost notowań dolara. Rzeczywiście amerykańska waluta przerwała we wtorek serię strat w relacji do złotego. Ponadto ruch wzrostowy był pewny, a dolar zyskał względem złotówki 5 groszy. Jednocześnie dolar powrócił powyżej 4,41 PLN i dziś w tych okolicach pozostaje.

Należy zauważyć, że opisanym ruchem wzrostowym rynek powrócił do ważnego zakresu. Kurs USD/PLN znajduje się w strefie cenowej: 4,3965-4,4200 PLN (oznaczona na wykresie). Najbliższa przyszłość notowań dolara do złotego, zależeć będzie zapewne od tego, która z walut przeważy we wspomnianym obszarze.

Wykres USDPLN
Kurs dolara USD/PLN 28.12.2022

Notowania pary GBP/PLN z odbiciem

Funt miał szansę wczoraj odbijać i rzeczywiście na taki ruch się zdecydował. Wczoraj szacowaliśmy, że odbicie sięgnie okolic 5,30 PLN, a okazało się nieco wyższe. Notowania pary GBP/PLN trwają we wzrostowych nastrojach również dzisiaj. Funt kosztuje w okolicach 5,3150 PLN.

Podsumowanie

Po przerwie świątecznej złotówka traci wobec światowych walut. Czy ostatnie momenty na rynku walutowym w tym roku polski złoty odpuści?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments