Kup nieruchomość za 30-70% ceny rynkowej! Jak to zrobić?

Udostępnij

Kawa z Agentem to nowy cykl poświęcony tematyce rynku nieruchomości. Jeśli jesteś inwestorem lub po prostu ciekawi Cię rynek nieruchomości, a nie masz czasu przeglądać kilkunastu portali, aby być na bieżąco – to program właśnie dla Ciebie!

W kolejnym odcinku Amanda Postolska – założycielka i CEO RS Estate prezentuje oferty nieruchomości od PKP, których ceny są zaskakująco atrakcyjne.

Nieruchomości od PKP

Polskie Koleje Państwowe są właścicielem jednego z największych zasobów nieruchomości w Polsce. Do spółki należą między innymi około 90% czynnych dworców kolejowych na terenie całego kraju, grunty oraz różnego rodzaju obiekty – od hal magazynowych, po budynki mieszkalne, które są pustostanami.

Wiele z tych budynków przeznaczonych jest na wynajem lub sprzedaż. Oferta jest bardzo szeroka i skierowana do zróżnicowanych grup – od dużych podmiotów, po małe rodzinne firmy i osoby fizyczne.

Atrakcyjne ceny mieszkań od PKP

W przeglądanych miastach oferowanych przez Polskie Koleje Państwowe jasno widać, że im gorszy stan nieruchomości, tym bardziej atrakcyjna cena. W grę wchodzą tutaj ceny nawet kilkadziesiąt procent niższe od ceny rynkowej. Mowa tutaj na ogół jednak o mieszkaniach do generalnego remontu.

W ofercie PKP znajdziemy jednak nie tylko rudery na terenach kolejowych, ale także mieszkania w dużo lepszym stanie i znacznie lepszych lokalizacjach. Co więcej, ich ceny są nadal minimalnie niższe od ceny rynkowej.

Ponadto, w ofercie PKP znajdziemy również działki, hale, różnego rodzaju budynki i lokale użytkowe czy wieże ciśnień.

Czy można zarobić na takich nieruchomościach?

Nieruchomości oferowane przez PKP mogą kupić zarówno przedsiębiorcy jak i osoby prywatne. Trzeba jednak pamiętać, że mowa tutaj o cenach wywoławczych, a sprzedaż jest realizowana w formie przetargu.

Jeśli to nas nie odstrasza, to należy przeanalizować czynniki wpływające na potencjalną opłacalność takiej inwestycji. Mowa tutaj o lokalizacji nieruchomości, potencjalnych kosztach remontu oraz oszacowaniu, ile na tym lokalu będzie można zarobić po remoncie.

Zapraszam do samodzielnego zapoznania się z całym nagraniem, znajduje się ono poniżej.

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również