Dominika Kulczyk z nową rezydencją za „tylko” ok. 300 mln zł

720

Dominika Kulczyk kupiła nowy dom. Może przeciętnego Kowalskiego ta informacja normalnie by nie zaciekawiła, ale sensacją może być cena nieruchomości.

Dom znajduje się w prestiżowej części Londynu. Za świetną lokalizację się płaci. I to słono, bowiem mówimy tu o aż 57,5 mln funtów, czyli 295,5 mln złotych. Dla córki nieżyjącego już Jana Kulczyka to raczej niedużo. Jej majątek to 9 mld złotych.

„The Telegraph” pisze o domu Kulczyk

Dominika Kulczyk
Dominika Kulczyk

O nowym zakupie Polki napisał „The Telegraph”. Dominika Kulczyk kupiła dom w prestiżowej dzielnicy Knightsbridge. Słynie ona z wiktoriańskich domów i sporych ogrodów. Warto dodać, że dom znajduje się w pobliżu luksusowego domu towarowego Harrods.

Za transakcję odpowiedzialny był słynny Mike Spink, który jest znany ze spektakularnych propozycji na rynku brytyjskich nieruchomości. Przykład? Niedawno sprzedał historyczną nieruchomość w sąsiedztwie Pałacu Buckingham. Kupił ją miliarder Ken Griffin.

To dobry czas na kupowanie domów w Wielkiej Brytanii

Choć przeciętny Polak może tylko pomarzyć o takich kwotach, warto dodać, że sama Dominika takim zakupem pokazała, że jest… oszczędna. I chyba po ojcu ma smykałkę do interesów. O co chodzi? Już tłumaczymy.

Wielka Brytania ma oczywiste problemy związane z procesem wychodzenia z UE. Niepewność tego, co dalej wydarzy się z krajem pod kątem gospodarczym, doprowadziła do spadku cen na rynek nieruchomości. Mimo wszystko korzystają jednak na tym te osoby, które posiadają kapitał i stać je na szybki zakup domu w Londynie czy innych większych miastach. Do tego jeszcze inwestorzy chcą zdążyć przed planowanym nowym podatkiem, który ma być nakładany na tego typu transakcje.

Eksperci są nawet zdania, że kwota, za którą Dominika Kulczyk nabyła swoją nową posiadłość, jest mocno poniżej jej faktycznej rynkowej wyceny. Firma Savills uważa, że nieruchomość jest warta nawet około 65 mln funtów, czyli ponad 335,7 mln złotych.

Krótko mówiąc: po raz kolejny widać, dlaczego warto posiadać kapitał. Właśnie, by „łapać” tego typu okazje inwestycje. Zapewne sytuacja w Wielkiej Brytanii docelowo unormuje się i wtedy cena rynkowa nowego domu Dominiki Kulczyk wzrośnie do pierwotnej wyceny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments