Kto jest najbogatszym posłem w Sejmie?

pis

Znamy nazwisko najbogatszego posła w Sejmie. To Artur Łącki z PO. Ma on majątek o wartości ponad 40 mln złotych. Co ciekawe, działa w branży, która może przechodzić od 2020 r. kryzys. Wraz z żoną prowadzi spółkę hotelarską.

Ciężkie czasy dla najbogatszego posła

Posłowie mają obowiązek cyklicznego przygotowywania oświadczeń majątkowych. Te są potem publikowane na sejm.gov.pl.

Po analizie dokumentów, media ogłosiły, kto jest obecnie najbogatszym posłem w Polsce. Jest nim wspominany już  Artur Łącki z PO. Działa w branży hotelarskiej. Nie wiedzie się mu nazbyt dobrze.

– Rok wojenny może być gorszy od pandemicznego. Część turystów boi się przyjeżdżać do nas nad morze, bo Polska jest dla nich krajem frontowym – powiedział w rozmowie z „Wprost”.

Mimo trudniejszych czasów polityk oprócz nieruchomości posiada cztery samochody i wzbogacił się o dzieło sztuki. To obraz, który wisi w jego pokoju w hotelu sejmowym.

Łącki nie kryje, skąd bierze się kryzys w jego branży. Oprócz strachu obcokrajowców przed przyjazdem do Polski (w końcu za naszą wschodnią granicą trwa wojna), nastrój przedsiębiorcom „psuje szalejąca inflacja, która zżera Polakom dochody, a właścicielom pensjonatów podnosi maksymalnie koszty”.

Być może w Zakopanem, na który ludzie wydadzą ostatnie pieniądze, hotelarze odbijają sobie na turystach i podnoszą ceny. Ale ci, co posiadają ośrodki w woj. zachodniopomorskim, podnieśli ceny maksymalnie o 3-5 proc., by nie odstraszać klientów, którzy przyjeżdżają od lat – dodał w rozmowie z „Wprost”.

Premier krezus

W Sejmie zasiadają też inni milionerzy. Krezusem jest premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu posiada m.in. dom, o powierzchni ok. 150 mkw., położony na działce o powierzchni ok. 0,46 ha wraz z zabudowaniami gospodarczymi i domkami letniskowymi. Wartość nieruchomości to około 1,9 mln złotych.

Premier ma też mieszkanie o powierzchni 72,4 mkw. o wartości około 1,1 mln złotych, a do tego dom o metrażu około 100 mkw. i wartości ok. 3,5 mln złotych. Może pochwalić się też tzw. szeregówką o powierzchni około 180 mkw. (posiada połowę własności). Przybliżona  wartość jego części to około 600 tys. zł.

Dochodzi do tego działka rolna o pow. ok. 2 ha, warta ok. 200 tys. złotych.

Posiada też obligacje skarbowe za 4,6 mln zł i ok. 56 tys. zł.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments