Książka o inwestowaniu tom 2 | Autor Rafał Janik – recenzja książki

Udostępnij

Jak doskonale wiadomo, inwestowanie jest doskonałym sposobem na pomnażanie swojego kapitału. Nie da się jednak ukryć, że nie jest to takie łatwe, jak wielu osobom się wydaje. Aby osiągnąć sukces w tej dziedzinie, niezbędne jest odpowiednie przygotowanie merytoryczne. Skąd w takim razie powinniśmy czerpać wiedzę o inwestowaniu?

W pierwszej kolejności z pomocą przychodzi nam tutaj branżowa literatura. A jedną z nowszych pozycji na rynku, które mają skutecznie przygotować nas na zarabianie na rynku akcji jest „Książka o inwestowaniu tom 2”, autorstwa Rafała Janika. Czy rzeczywiście warto sięgnąć po tę pozycję? Zapraszam do recenzji Krzysztofa Kamińskiego – redaktora Comparic24.tv:

Recenzja pozycji „Książka o inwestowaniu tom 2”

O czym opowiada książka Rafała Janika?

„Książka o inwestowaniu tom 2” rozpoczyna się od przedstawienia zależności między cyklem koniunkturalnym, a inwestycyjnym. Rafał Janik tłumaczy, że nie każda sesja jest dobrym momentem do rozpoczęcia inwestowania. W pierwszej kolejności musimy poznać cykle koniunkturalne, abyśmy mieli świadomość co naprawdę dzieje się w danym okresie na giełdzie.

Następnie książka opowiada o roli państwa w gospodarce i jego wpływie na giełdę. Odpowiada na pytanie, kiedy naprawdę mamy do czynienia z wolnym rynkiem. W dalszej części pozycja ta porusza temat inflacji. Rafał Janik tłumaczy, jakie zależności występują między cenami akcji czy sytuacją danych spółek a poziomem inflacji.

Kolejne rozdziały odnoszą się do banków centralnych. Opowiadają również czym na dobrą sprawę są rynki finansowe. Rafał Janik poświęca także dużo uwagi Wall Street. Następnie mamy tutaj wyróżnienie różnych segmentów rynku akcji, czyli inwestowaniem w biznesy na różnym etapie rozwoju czy choćby spółki Skarbu Państwa.

Dużo uwagi poświęcone jest także Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, co jest ogromnym atutem, gdyż nasz rodzimy rynek akcji jest dość specyficzny, ma wyraźnie inną charakterystykę niż największe giełdy krajów rozwiniętych.

Podsumowanie

W efekcie mamy tutaj rozpisane podstawowe elementy, na które po prostu trzeba zwrócić uwagę, gdy chcemy rozpocząć naszą przygodę na rynku akcji. Przypomina ona, że bez względu na to, jak wyszkolimy się w analizowaniu rynków finansowych, to i tak przede wszystkim musimy znać podstawy giełdy.

I właśnie z tego powodu przede wszystkim warto sięgnąć po “Książkę o inwestowaniu tom 2” Rafała Janika. Zapraszam do zapoznania się z całym nagraniem recenzji, znajduje się ono poniżej:

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również