Koronawirus – zagrożenie dla rynku ropy? Wywiad z Davide Biocchi [VIDEO]

128

Trader Directa Davide Biocchi opowiada o koronawirusie, który dalej zbiera żniwa na rynku finansowym, powodując spadki np. wycen akcji oraz ropy. Ropa spadła w ostatnim czasie do wsparcia na poziomie 50 USD. Jeśli pokona ten pułap, wówczas możliwy jest spadek do 43 dolarów za baryłkę – zauważa Biocchi.

Wyprzedzające wskaźniki gospodarcze w Chinach jasno pokazują, że koronawirus wpłynie na spowolnienie dynamiki wzrostu PKB w pierwszych dwóch kwartałach bieżącego roku, co z kolei negatywnie przekłada się na światowe aktywa. Niepokój inwestorów widać na rynku ropy, która dynamicznie traci w 2020 i testuje lokalne dołki – komentuje dla Comparic24.tv trader brokera Directa, Davide Biocchi.

Jak tłumaczy Biocchi, obawy o spowolnienie gospodarcze powodują też, że inwestorzy wyczuwają jednocześnie możliwość spadku zapotrzebowania na ropę wyprzedając aktywa z nią powiązane, co przekłada się z kolei na spekulacyjny spadek wartości rynkowej czarnego złota.

Kto zarabia na koronawirusie?

Więcej o koronawirusie i o tym, kto na nim zarabia, przeczytacie tutaj.

– Zauważyliśmy wzrost zamówień w związku z koronawirusem. Niestety, zaczynają się robić duże braki u większości dostawców, nie tylko w Polsce, ale i również za granicą – mówiła niedawno money.pl Klaudia Papiernik z firmy Glovex. – Dostajemy maile i telefony o pustkach magazynowych. W tym momencie udało nam się zrealizować zaledwie 10 proc. zamówień, bo masek wciąż brakuje – dodaje.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments