Kontrolerzy lotów dogadali się z PAŻP

384
Samolot naddźwiękowy

Kontrolerzy lotów i Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (PAŻP) doszli ponownie do porozumienia, co „gwarantuje pełną kontrolę polskiego nieba”.

Polecimy na wakacje

„Podpisanie umów zwieńczyło sześć miesięcy wspólnej walki o bezpieczeństwo, godność, wynagrodzenia i przyjazne warunki pracy w środowisku, które z natury jest stresogenne”

podaje Związek Zawodowy Kontrolerów Ruchu Lotniczego (ZZKRL).

„W myśl zawartego porozumienia pomiędzy Polską Agencją Żeglugi Powietrznej i Związkiem Zawodowym Kontrolerów Ruchu Lotniczego i w oparciu o nowy Regulamin Pracy i Regulamin Wynagradzania 8 lipca br. podpisanych zostało 181 umów z kontrolerami ruchu lotniczego. Tym samym PAŻP zachowuje ciągłość zapewnienia służb ruchu lotniczego w polskiej przestrzeni powietrznej”

czytamy w komunikacie przygotowanym przez Związek Zawodowy Kontrolerów Ruchu Lotniczego.

Związek dodaje, że podpisanie umowy jest sukcesem „gwarantujący pełną kontrolę polskiego nieba”.

Porozumienie zawarte między PAŻP a ZZKRL reguluje kwestie wynagrodzeń i kształt umów o pracę. Prezes PAŻP Anita Oleksiak 29 czerwca podczas konferencji prasowej mówiła, że integralną częścią porozumienia są kwestie bezpieczeństwa pracy kontrolerów. Wszystkie ustalenia będą wprowadzane do 2025 roku. Z kolei szef gabinetu politycznego ministra infrastruktury Tomasz Tomala przekazał, że Polacy bez obaw mogą korzystać z połączeń lotniczych w czasie wakacji.

Przedstawicieli samych kontrolerów nie było na konferencji prasowej, w czasie której omówiono szczegóły porozumienia. Wydali oni jednak swoje oświadczenie. Potwierdzili w nim zawarcie ugody z PAŻP i dodali, że zmiany w Regulaminie Pracy i aneksie do Regulaminu Wynagradzania wpływają pozytywnie na bezpieczeństwo ruchu lotniczego, organizację i kulturę pracy oraz tworzą obiektywne kryteria wynagradzania pracowników operacyjnych PAŻP. W ich odczuciu wypracowane rozwiązania pozwolą zachować ciągłość zapewniania służb ruchu lotniczego w polskiej przestrzeni powietrznej.

„W myśl zawartego porozumienia pomiędzy Polską Agencją Żeglugi Powietrznej i Związkiem Zawodowym Kontrolerów Ruchu Lotniczego i w oparciu o nowe Regulamin Pracy i Regulamin Wynagradzania, 8 lipca br. podpisanych zostało 181 umów z kontrolerami ruchu lotniczego. Tym samym PAŻP zachowuje ciągłość zapewnienia służb ruchu lotniczego w polskiej przestrzeni powietrznej.

Podpisane umowy to sukces obu stron uczestniczących w rozmowach, zwieńczający proces negocjacyjny i gwarantujący pełną kontrolę polskiego nieba”

– czytamy na stronie związkowców.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments