Konto oszczędnościowe czy lokata? Który produkt bardziej sprzyja długofalowemu oszczędzaniu?

1615

Środki na spokojną przyszłość lub na start dla dziecka gwarantują nam bezpieczeństwo. Chcesz zacząć oszczędzać? Załóż konto oszczędnościowe albo lokatę. Poniżej wyjaśnimy, dlaczego warto to zrobić, podajmy zalety obu rozwiązań. Konto oszczędnościowe czy lokata?

Oba produkty mają szereg zalet i wad. Jeśli zależy Ci na ciągłym dostępnie do wolnych środków, lepszą opcją jest konto. Zerwanie lokaty oznacza zwykle utratę odsetek. By jednak w pełni wykorzystać potencjał obu rozwiązań, przed podpisaniem umowy porównaj dostępne w bankach oferty. Warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Wybór przypadkowego rachunku czy lokaty może oznaczać przede wszystkim niższe zyski. Wyjaśniamy, co wziąć pod uwagę, a także omawiamy, co wyróżnia oba produkty.

Jak działa konto oszczędnościowe?

Jednym z rozwiązań, by oszczędzać i zapewnić sobie spokojną przyszłość albo odłożyć środki dla dziecka, jest specjalne konto. Jest ono elastyczne, gdyż można dokonywać na nie wpłat co jakiś czas albo systematycznie. Wybór kont jest ogromny, dlatego warto przeanalizować różne oferty.

Konto oszczędnościowe Santander  Consumer Bank – bank od kredytów, to produkt bankowy służący do gromadzenia kapitału, ale też jego bezpiecznego pomnażania – świetny wybór do oszczędzania długofalowego. Dobrze wybrane pozwoli dostosować wpłaty do sytuacji finansowej, a także zapewni zyski, które są z góry określone i nie wiąże się z nim żadne ryzyko utraty środków.

Zastanawiasz się, co wybrać? Konto oszczędnościowe czy lokata? Jeśli dostęp do środków jest ważny, konto będzie lepszym wyborem. Zgromadzone na rachunku pieniądze są cały czas do Twojej dyspozycji, 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Czasami, mimo chęci i decyzji o oszczędzaniu, zaskakują nas nagłe wydatki – np. na wizytę u dentysty czy naprawę samochodu. Taki rodzaj oszczędzania daje stabilność zysków, ale też nie odbiera poczucia komfortu i bezpieczeństwa, że zawsze możesz skorzystać ze swoich pieniędzy.

Lokaty oszczędnościowe

Wiesz już, jak działa konto oszczędnościowe, teraz wyjaśnijmy, czym jest lokata, a także jakie są jej plusy. Zapewnia bezpieczeństwo – zainwestowanych na lokacie środków nie stracisz – oraz przewidywalność zysku. Lokaty ze stałym oprocentowaniem gwarantują konkretny procent. Łatwo można wybrać najkorzystniejszą, przeglądając oferty banków lub ranking. Lokata dopasowana do potrzeb pozwoli pomnożyć kapitał.

Zarówno lokatę, jak i rachunek można założyć wygodnie online. Na przykład by otworzyć konto oszczędnościowe Santander Consumer Banku, trzeba przygotować dowód osobisty, wypełnić na stronie banku wniosek, potwierdzić swoją tożsamość, następnie zaakceptować przesłane dokumenty i zatwierdzić wniosek. Teraz możesz spokojnie oszczędzać, a w razie konieczności skorzystać ze swoich środków bez utraty odsetek.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mariusz
Mariusz
9 miesięcy temu

Nie jestem przekonany ani do tego ani do tego. Z lokaty zrezygnowałem, bo jak sie okazało zyski były znikome…Więcej kosztowało mnie prowadzenie konta. odpuściłem temat. Podobnie zresztą jak z kontem oszczednościowym. Póki co jedyna inwestycja to ppk. Ludzie może i róznie o tym pisza, ale bądź co bądź 2tys. zł rocznie piechota nie chodzi