Konto bankowe – czy należy posiadać?

Udostępnij

Pytanie o posiadanie konta bankowego w trzeciej dekadzie XXI wieku może nieco szokować albo wywoływać uśmiech politowania na twarzy większości społeczeństwa. Jednak prawdą jest, że nadal nie każdy je posiada. Tyczy się to główne seniorów, którzy na przykład rentę lub emeryturę pobierają od wielu lat, w formie gotówki przyniesionej przez listonosza.

konto bankoweCzy jednak konto bankowe nie da lepszej możliwości rozporządzania się finansami, na przykład, takich jak te opisane na https://postaw-na-polska-firme.pl/category/finanse/ Wiele osób powie, że tak, a przede wszystkim wskaże, że jest to o wiele bezpieczniejsze, niż przysłowiowe trzymanie pieniędzy i oszczędności „w skarpecie”. I też taka jest prawda. Konta bankowe to też po prostu przeniesienie się w nowocześniejszy świat.

Bezpieczeństwo kont internetowych i aplikacji

W czasach, kiedy Internet jest codziennością, elektroniczne konta bankowe zawładnęły światem. Każdy z nas, posiadając konto w jakimkolwiek banku, może korzystać z dostępu do niego poprzez sieć, a także prawie każde oferuje już aplikacje mobilne. Jednak czy to jest bezpieczne? Jest. O ile stosujemy się do pewnych zasad, mamy dobre nawyki i obserwujemy informacje o najnowszych niebezpieczeństwach, które częste rozsyłają nasze banki. Razem z aplikacjami otrzymujemy cały zestaw nowych możliwości, takich jak przelewy na telefon, blik i podwójne uwierzytelnianie. Możemy bez problemu zrobić niespodziewane zakupy, posiadając przy sobie tylko i wyłącznie komórkę.

Aplikacje bankowe i ich dodatkowe możliwości

Aplikacje mobilne do kont i obsługi bankowej zawładnęły światem. Jest to ogromne ułatwienie dla posiadaczy kont, głównie w sferze płacenia w sklepach, czy za usługi oraz przesyłania pieniędzy. Jednak są osoby, które boją się korzystać z tego rodzaju udogodnień. Wynika to przede wszystkim z faktu, że obawiają się posiadania w komórce dostępu do konta. Komórce, którą łatwo zgubić lub może ona zostać skradziona. Tymczasem aplikacje mobilne dające dostęp do konta bankowego nie są po prostu włączającą się opcją. Zawsze wymagają uwierzytelniania hasłami wpisywanymi z poziomu telefonu, do tego można dodać rozpoznawanie za pomocą linii papilarnych. Nie ma się też co szczególnie martwić, że przez niedbalstwo lub zapomnienie nie wylogujemy się z aplikacji. Ona samoczynnie zrobi to za nas w momencie nie wykrycia aktywności. Aplikacje bankowe dają też podwójne uwierzytelnianie, dzięki czemu korzystanie z konta niezależnie od miejsca może skutkować potrzebą zatwierdzenia operacji w telefonie. W ten sposób jeszcze trudniej o to, żeby nasze konto wpadło w niepowołane ręce.

Najnowsze

Zobacz również