Konopie.pl S.A. z pomysłem kampanii crowdfundingowej na Beesfund

0
konopie

Temat konopi wciąż wzbudza wiele kontrowersji. Przez dziesięciolecia ich uprawa była nielegalna. Jednak dzięki badaniom naukowym udowodniono, że posiadają one właściwości lecznicze, są skuteczne przeciw wielu schorzeniom. Medyczną marihuaną zainteresowało się wiele koncernów, zwłaszcza na terenie Ameryki Północnej. Rozwojowi branży zaczęły sprzyjać również nowe regulacje prawne. Częścią konopnej rewolucji u nas w kraju zamierza być spółka Konopie.pl. Już niebawem planuje ona przeprowadzić kampanię equity crowdfundingową na popularnej platformie Beesfund.

Konopie.pl na Beesfund – podstawowe informacje

Zielona rewolucja trwa. Obecnie zmienia się zarówno podejście użytkowników, jak i prawo dotyczące konopi Co więcej, rynek konopi stale rośnie, a jest już wart 343 miliardy dolarów. Marka Konopie.pl to platforma tworzona przez pasjonatów z myślą o wszystkich osobach, które chcą korzystać z dobrodziejstw tych niesamowitych roślin. W ramach rozbudowanej platformy sprzedażowej każdy znajdzie coś dla siebie. Od olejków i wyrobów medycznych, przez odzież i akcesoria, po produkty budowlane. Celem Konopie.pl jest zebranie ofert z całego rynku konopi.

Spółka posiada już odpowiednie zaplecze, jeśli chodzi o wiedzę. Brakuje jej jednak odpowiedniego kapitału, dlatego zamierza szukać wsparcia ze strony inwestorów, którzy będą współtworzyć tę rewolucyjną społeczność. Już niebawem przeprowadzona zostanie kampania crowdfundingowa Konopie.pl na platformie Beesfund, a wszyscy zainteresowani będą mogli stać się częścią tego ciekawego przedsięwzięcia.

Crowdfunding udziałowy na platformie Beesfund

Beesfund to polska platforma equity crowdfundingu założona w 2012 roku, której siedziba mieści się w Warszawie. Platforma działa pod hasłem “Pomagamy zrealizować dobre pomysły”. Popularność Beesfund stale rośnie z roku na rok, a tempo tej tendencji w ostatnich trzech latach gwałtownie się zwiększyło. Od początku jej istnienia przeprowadzono już 96 emisji. Podczas nich zebrano łączną kwotę ponad 62 milionów złotych, a brało w tym udział ponad 68 tysięcy zarejestrowanych użytkowników.

Najgłośniejsza emisja akcji przeprowadzona za pomocą tej platformy odbyła się w lutym 2019 roku. Wtedy piłkarska spółka Wisła Kraków w celu zgromadzenia kapitału na spłatę zadłużenia, wypuściła 40 tysięcy akcji o łącznej wartości 4 milionów złotych. W ciągu doby wszystkie zostały wykupione przez 9126 inwestorów.

Jeszcze więcej zebrał z kolei projekt Wolf & Oak Distillery zajmujący się prowadzeniem pierwszej profesjonalnej destylarni whiskey w Polsce i oczywiście produkcją tego trunku. Zgromadzony kapitał wyniósł rekordowe 4 202 820 PLN, 31 111 akcji znalazło 1482 nabywców.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments