Koniunktura na rynku nieruchomości: Tomasz Góra [VIDEO]

160

Co sprawia, że pomimo ciągle rosnących cen nieruchomości inwestorów nadal ciągnie do tej branży? Czy istnieją jakiekolwiek racjonalne przesłanki o tym, że koniunktura na rynku nieruchomości może w najbliższym czasie się załamać? Między innymi na ten temat rozmawialiśmy z Tomaszem Górą, deweloperem i współorganizatorem Warsztatów Inwestowania w Nieruchomości.

Tomasz Góra wskazuje na to, że koniunktura na rynku nie słabnie. On sam zauważa wręcz coś zgoła innego: w tej przestrzeni pojawiają się coraz to nowsze osoby.

Skąd to zainteresowanie?

Powyższe może trochę dziwić. Zwłaszcza w kontekście tego, że na rynku mamy boom i ceny mieszkań od dawna rosną.

Góra jednak odnajduje jednak chyba sedno tej kwestii. Ludzie szukają rynku, na których mogą inwestować swoje nadwyżki finansowe. Częściowo nie wierzą już w waluty fiat, zaś widzą, że na lokatach nie da się dziś dobrze zarobić.

Poza tym nieruchomości „są modne”. To już jednak objawy bańki. Skoro – jak sam przyznał nasz rozmówca – ludzie chcą uczestniczyć w zarabianiu na czymś, na czym robią pieniądze inni, sytuacja naszym zdaniem zaczyna się robić powoli groźna. Ponadto, jak dodał, dziś o inwestowaniu w mieszkania mówi się już dosłownie wszędzie – w taksówkach, aptece, na prywatnych spotkaniach, itd.

Tomasz Góra

Tomasz Góra początki swojej kariery rozpoczynał w branży finansowej. Zajmował się finansowaniem wielu projektów deweloperskich. Porównując rynek finansowy z branżą nieruchomości, zobaczył że posiada ona ogromny potencjał zysku, jak również cechuje się dużym bezpieczeństwem dla inwestora.

Postanowił sprawdzić się samodzielnie w branży deweloperskiej, realizując kilka projektów rewitalizacji kamienic w różnych częściach Polski. Rozpoczął pracę z Wojciechem Orzechowskim, znanym chociażby z Warsztatów Inwestowania w Nieruchomości (WIWN). Obecnie Tomasz Góra realizuje kilka inwestycji deweloperskich, jak np. „Słoneczne Tarasy”, czy „Wiszące Ogrody” w Łodzi.

Jak pisaliśmy w naszym poprzednim artykule, średnioroczna stopa zwrotu inwestycji w nieruchomości Tomasza Góry wynosi ok. 20%, co pokazuje że branża deweloperska stanowi bardzo intratny biznes, który może być dodatkowym źródłem dochodu inwestora. Więcej dowiedziecie się z video:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments