Jestem tutaj, na wschodniej flance NATO, żeby potwierdzić zaangażowanie Stanów Zjednoczonych w zobowiązania w stosunku do Polski oraz innych sojuszników z NATO – oświadczyła wiceprezydent USA Kamala Harris.

Kamala Harris w Polsce

W czwartek premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z wiceprezydent USA Kamalą Harris, która przebywa z wizytą w Polsce.

Jestem tutaj, na wschodniej flance NATO, żeby potwierdzić zaangażowanie Stanów Zjednoczonych w zobowiązania w stosunku do Polski oraz innych sojuszników z NATO – oświadczyła wiceprezydent USA Kamala Harris. – Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że jesteśmy w pełni zjednoczeni jeżeli chodzi o wiele tematów, w szczególności właśnie o Ukrainę. Jesteśmy gotowi do tego, żeby bronić zasad, które ważne są dla nas, jako państw NATO-wskich, czyli suwerenność oraz integralność terytorialną – dodała.

Dzisiaj będziemy rozmawiać o zaangażowaniu Stanów Zjednoczonych we wspieranie regionu i ludzi w Ukrainie, a także pracy, która musi być wykonana, żeby zagwarantować, że Rosja będzie musiała ponieść ciężkie konsekwencje za swoje agresywne działania – kontynuowała.

Tematy rozmowy

Przekazała też, o czym będzie rozmawiać z polskimi władzami.

Dzisiaj będziemy rozmawiać o różnych tematach: będą one obejmowały zobowiązanie, które Ameryka na sobie niesie, by zapewnić wspieranie tego regionu, łącząc w to również naród ukraiński. Wsparcie w zakresie bezpieczeństwa i pomoc humanitarną, a także inną pracę, która musi być wykonana, żeby zagwarantować, że Rosja również zapłaci poważną cenę, będzie musiała ponieść ciężkie konsekwencje za swoje agresywne działania – zapowiedziała w czwartek.

– To bardzo ważne, by wzmocnić wschodnią flankę NATO, szczególności teraz, w kontekście tego, co dzieje się w Ukrainie. Musimy poświęcić trochę czasu, by podyskutować o tym, w jaki sposób pomóc Ukraińcom utrzymać ich suwerenność oraz integralność terytorialną oraz ich wolność, ponieważ oni walczą także o naszą wolność, walczą także o wolność całej Europy – powiedział z kolei polski premier na początku spotkania z Harris.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments