Już jutro Seminarium: Polska – Ukraina. Prawo i Biznes

Udostępnij

W ostatnich miesiącach aż 20 tysięcy firm ukraińskich zostało przeniesionych do Polski. Przedsiębiorcy zza naszej wschodniej granicy podczas takiego działania mierzą się z wieloma trudnościami. Przede wszystkim dotyczą one zawierania i rozwijania relacji biznesowych z podmiotami polskimi.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat budowania współpracy polskich i ukraińskich firm w naszym kraju? Weź udział w jutrzejszym Seminarium: „Polska – Ukraina. Prawo i Biznes”.

“Seminarium: Polska – Ukraina. Prawo i Biznes” – podstawowe informacje Seminarium: Polska - Ukraina. Prawo i Biznes

“Seminarium: Polska – Ukraina. Prawo i Biznes” odbędzie się już w czwartek w godzinach od 10.00 do 13.00, w budynku przy ulicy Bieniewickiej 26 w Warszawie.

Co jednak istotne, w wydarzeniu można wziąć udział również online – poprzez oglądanie streamu na żywo, z możliwością zadawania pytań. Zapisy na seminarium przyjmowane są pod tym linkiem.

Głównym celem seminarium jest wsparcie firm polskich i ukraińskich w nawiązywaniu i rozwijaniu relacji biznesowych między sobą. Ponadto, poruszone zostaną również kwestie wsparcia firm ukraińskich w otwieraniu firm na terenie Polski oraz wsparcia działań pomocowych dla Ukrainy.

Prelegenci

Prelegentami seminarium będą:

  • Andrzej Drozd – Wiceprezes Zarządu Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej
  • Roman Ziruk – Starszy Analityk Rynku w firmie Ebury
  • Adam Stosio – Dyrektor Sprzedaży w firmie Ebury
  • Sergiy Tsivkach – Dyrektor Zarządzający w firmie UkraineInvest
  • Michał Sowiński – Partner w Kancelarii Prawnej Graś i Wspólnicy
  • Michalina Behrendt-Budych – Prezes Zarządu biura rachunkowego TAXO

Agenda

Między godziną 10.00 a 10.30 odbędzie się prelekcja pod tytułem: „Uwarunkowania prowadzenia działalności gospodarczej w Ukrainie i w Polsce w świetle nowych regulacji prawnych”. Poprowadzi ją Wiceprezes Zarządu Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej – Andrzej Drozd.

Następnie, między 10.30 a 10.50 będzie miało miejsce wystąpienie Sergiya Tsivkacha – CEO UkraineInvest.

Od 10.50 do 11.20, Roman Ziruk poprowadzi prelekcję pod tytułem: „Sytuacja makroekonomiczna Polski i Ukrainy w kontekście konfliktu zbrojnego, wymiana handlowa Polska-Ukraina, główne zmiany i trendy, perspektywy współpracy 2023 roku”.

Później, między 11.20 a 11.50 odbędzie się prelekcja pod tytułem: „Globalne i regionalne rozwiązania płatnicze dla firm polskich i ukraińskich, zarządzanie ryzykiem walutowym”. Poprowadzi ją Adam Stasio.

Następnie, od 11.50 do 12.20, Michał Sowiński z Kancelarii Prawnej Graś i Wspólnicy poprowadzi prelekcję pod tytułem: „Jak obywatel Ukrainy może prowadzić biznes w Polsce – aspekty prawne”.

Ostatnią prelekcję, w godzinach 12.20-12.50 poprowadzi Michalina Behrendt- Budych – Prezes Zarządu TAXO. Jej tytuł to: „Wstęp księgowo-podatkowy do prowadzenia działalności w Polsce”.

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również