Jarosław Kaczyński chce kupić Żabki?

313
Jarosław Kaczyński PiS prawo i sprawiedliwość

Lider PiS znów szokuje. Podczas wizyty z wyborcami w Puławach w woj. lubelskim Jarosław Kaczyński został zapytany o działalność Polskiej Grupy Spożywczej i zamiary wykupienia przez nią „przetwórni kupionych kiedyś za grosze od polskich podmiotów”.

Kaczyński chce kupić sklepy Żabka?

– Jeżeli ta grupa wyjdzie i będzie miała środki, no to teraz, przykro mówić, jest dobry okres na to. Bo ten kapitał, szczególnie ten kapitał, który jest w funduszach z terenów, które są blisko wojny, w tej chwili ucieka i można tanio kupować różne rzeczy. Trzeba mieć tylko fundusze. Obawiam się, że Polska Grupa w tej chwili większych funduszy nie ma. Mam nadzieję, że ta sytuacja się szybko skończy. Ona nie jest dla Polski generalnie rzecz biorąc korzystna — powiedział polityk.

Dodał, że „wśród naszych zadań, które myśmy deklarowali było takie: odbijanie tych najbardziej strategicznych części naszej gospodarki z rąk kapitału zewnętrznego”.

– Nam się w ogromnej mierze to udało. I to w dalszym ciągu postępuje, choćby w tej chwili jest już chyba podjęta decyzja, że sieci elektryczne linii kolejowych, to duże przedsiębiorstwo, mają też dużą sieć przekazu energii elektrycznej, że zostanie w bardzo krótkim czasie odkupione. Właśnie od jednego z funduszy amerykańskich. A ten sam fundusz jest właścicielem Żabki. Wiecie państwo, co to jest Żabka. Te sklepy też być może zostaną odkupione. Idziemy w tym kierunku — powiedział dalej prezes PiS. Dodał, że „też jest rzeczą dobrą, żeby do Polski wpływał zewnętrzny kapitał”.

Żabka odpowiada

Na odpowiedź Żabki nie trzeba było długo czekać. O komentarz w sprawie słów Kaczyńskiego sieć poprosił TVN24.

Relacjonowana wypowiedź nie odnosi się do żadnego konkretnego procesu z naszym udziałem, więc nie mamy podstaw do jej komentowania

— przekazało biuro prasowe sieci Żabka.

Sieć handlowa Żabka należy do funduszu CVC Capital Partners i liczy ok. 8 tys. sklepów prowadzonych przez 7 tys. franczyzobiorców. Do CVC Capital Partners należy także od 2015 roku PKP Energetyka.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments