Jak płacić bezpiecznie w Internecie? Paysafecard online!

płatności online

Jedno jest pewne — tej rewolucji nie da się już cofnąć. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem nowoczesnych technologii, czy też nie — bezceremonialnie wchodzą one na salony, zmieniając niemal z dnia na dzień nasze nawyki. Płatność gotówką stopniowo jest wypierana przez nowoczesne, bardziej bezpieczne (przynajmniej teoretycznie) formy płatności. No właśnie, jak to zrobić bezpiecznie? Czym jest paysafecard online? Przeczytaj.

Rewolucja w płaceniu

Rozwiązania rodem z filmów science fiction na dobre zagościły w naszej rzeczywistości. Długie oczekiwanie w kolejkach w bankach, konieczność weryfikacji tożsamości przez dowód osobisty, wszelkie piny, zdrapki i inne wynalazki poprzedniej epoki technologicznej odchodzą do lamusa. Razem z płatnościami gotówką, choć ta z nami zostanie na pewno jeszcze długo. Świat dzisiejszych płatności to świat wirtualnych wyzwań, wirtualnych ułatwień i wirtualnych problemów — głównie z bezpieczeństwem. Nie ulega wątpliwości, że sprawdzanie naszej tożsamości przed każdą z transakcji było nieco uciążliwe, jednak gwarantowało pewność i bezpieczeństwo naszych pieniędzy.

Nie ma co ukrywać — jesteśmy w okresie przejściowym pomiędzy tradycyjnymi formami a wirtualnym szaleństwem, jakie oferuje nowoczesna technologia. Dopóki jednak nie stworzymy odpowiednich form zabezpieczeń, nasze pieniądze i dane mogą nie być bezpieczne. Jednym z rozwiązań ułatwiających transakcje i płatności internetowe jest paysafacard online — system, przedpłaconych kart, które umożliwiają płatność za pomocą kodu, bez użycia wrażliwych danych i dostępu do głównego konta.

Jakie technologie nas zabezpieczą?

płatnośći w internecie, internetNie ulega wątpliwości, że te nowoczesne rozwiązania, które oferują nam banki i fintechy, czy też aplikacje do obsługi płatności takie jak GooglePay, czy też ApplePay pozwalają nam na komfort, o jakim do tej pory mogliśmy dotąd tylko pomarzyć. Dziś do tego, by zrobić zakupy, wystarczy tylko naładowany telefon znajdujący się w zasięgu i mający dostęp do Internetu. Nie trzeba biegać do bankomatu, czy też banku, by wypłacić gotówkę. Nie trzeba mieć nawet karty płatniczej. Nie musisz mieć nawet portfela. Wystarczy smartfon. Wygoda na poziomie mistrzowskim.

Co, jednak jeśli zgubimy telefon, ktoś nas okradnie lub przechwyci dane podczas płatności? To właśnie na te pytania odpowiadają sobie twórcy opracowujący najnowsze systemy bezpieczeństwa wirtualnego. Dopóki nie ma odpowiednich technologii, warto korzystać z systemów jak doładowanie paysafecard i nie obawiać się o to, że nasze dane zostaną wykorzystane, bo podczas płatności posługujemy się wyłącznie kodem wygenerowanym przez aplikację.

Jednak problem cyberbezpieczeństwa jest realny i trzeba mu stawić czoła. Tym bardziej że nawet aplikacje rządowe typu mObywatel pozwalają na wprowadzenie dokumentów do smartfona i posługiwanie się nimi w razie konieczności bez konieczności posiadania przy sobie oryginałów — taki jest przynajmniej cel. To, na czym skupią się w najbliższym czasie banki i producenci smartfonów to waśnie systemy zabezpieczeń.

Jedną z technologii, która już gości w części urządzeń, jest biometria. Opiera się ona o indywidualnych, niemożliwych do podrobienia biologicznych cechach właściciela konta, czy też smartfona. Sprawdzanie odcisków palca, skan tęczówki oka, rozpoznawanie głosu czy też twarzy to najbardziej prawdopodobny kierunek, w którym idą systemy zabezpieczeń naszych danych przechowywanych w smartfonach. Bezpieczeństwo transakcji zagwarantować mają także specjalne kody — tokeny, które będą nadawane właścicielowi karty tylko na jedno urządzenie.

Bezpieczne transakcje już dzisiaj – paysafecard online

Jeśli nie chcesz czekać na nowoczesne zabezpieczenia, korzystaj tylko z technologii, które pozwolą uniknąć wpadki. Przedpłacone systemy wydają się w tym momencie jedyną bezpieczną drogą. Karty wirtualne proponuje już praktycznie każdy bank — wpłacasz na konto określoną ilość pieniędzy, w przypadku ataku hakerskiego nie tracisz wiec dużo. Jeszcze bezpieczniejsze są wspomniane już systemy paysafecard online, w których płacisz tylko kodem.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments