Jak kupić Bitcoin – kryptowaluty dla początkujących

777

Jak kupić BitcoinOstatnie wydarzenia sprawiły, że Bitcoin znów zaczął zyskiwać na popularności. Wiele osób chciałoby go kupić, lecz ma wrażenie, że to skomplikowany proces, a w Internecie powtarzanych jest dużo błędnych informacji. To, jak kupić Bitcoin wcale nie jest takie trudne.

Tak naprawdę wystarczy do tego podstawowa znajomość obsługi komputera, ostrożne poruszanie się po sieci oraz ochrona swoich prywatnych danych, aby stać się posiadaczem tej kryptowaluty i móc z niej bezpiecznie korzystać. Poniżej cały ten proces oraz różne sposoby nabycia Bitcoina zostaną przedstawione.

Jak kupić Bitcoin

Po pierwsze, nie trzeba kupować całego Bitcoina, ponieważ dzieli się on na części. Najmniejsza z nich – Satoshi wynosi jedynie jedną milionową BTC. Oczywiście, aby nabyć kryptowalutę potrzebne jest również połączenie z Internetem. To w zasadzie jedyne wymaganie. Cały proces wcale nie jest tak skomplikowany, jak się na początku wydaje. Przejdźmy więc do sposobów w jakie możemy tego dokonać. Oczywiście jest ich kilka, które omówimy poniżej.

Zakup Bitcoin przez giełdy kryptowalut

To najpopularniejsze rozwiązanie. Ponad 80% nabywców kryptowalut korzysta właśnie z tego sposobu. Osoby, które miały wcześniej do czynienia z rachunkiem maklerskim i handlem akcjami, powinny tu czuć się jak w domu.

Na giełdzie mamy pewność, że handlujemy po aktualnie najlepszym kursie (oczywiście w ramach danej platformy, ponieważ między nimi pojawiają się mniejsze lub większe różnice). Na świecie istnieje ich już tysiące, zdecydowanie największą jest Binance, w Polsce działa kilka, a najpopularniejsze to BitBay i CoinDeal.

Jak kupić Bitcoin w ten sposób? Nic trudnego, należy się zarejestrować i przejść proces weryfikacji, najczęściej trzeba przesłać zdjęcie dowodu osobistego. Płatność za niego może przybrać różne formy. Na niektórych giełdach dostępna jest opcja zasilenia swojego konta za pomocą przelewu, obciążenia karty kredytowej lub użycia PayPal. Na innych z kolei operuje się wewnętrznymi walutami, które służą do obrotu na platformie.

Na Binance obowiązują obie opcje, lecz w przypadku korzystania z Binance Coin (BNB) koszty transakcyjne są o połowę niższe. Przy wyborze odpowiedniej giełdy najlepiej zdecydować się na taką, która cieszy się odpowiednią renomą, użytkownicy mają o niej pozytywne opinie oraz posiada skuteczny system ochrony przed hakerami.

Gdy już kupimy kryptowalutę, dla własnego bezpieczeństwa warto zaopatrzyć się w portfel do jej przechowywania. Istnieje wiele rodzajów tego narzędzia i praktycznie zawsze są one szyfrowane kluczem prywatnym, co maksymalnie zwiększa ochronę nabytych środków. Może przyjmować on formę portfela w przeglądarce, aplikacji w komputerze lub na urządzeniu mobilnym czy nawet sprzętowe fizyczne urządzenie przechowujące cyfrowe aktywa offline.

Ekspozycja na Bitcoin poprzez kontrakty CFD

Znacznie mniej popularnym rozwiązaniem, lecz bardzo korzystnym jest handel Bitcoin za pomocą kontraktów CFD. Umożliwia ono wykorzystanie zmienności kryptowaluty bez posiadania go fizycznie. Co więcej, nie musimy się martwić, że nasze środki mogą zostać wykradzione przez hakerów, ponieważ brokerzy oferujący te instrumenty działają w zgodzie z regulacjami najważniejszych instytucji finansowych, więc zawartość naszego konta inwestycyjnego jest odpowiednio zabezpieczona.

Wyjaśnijmy więc na czym taki handel polega – CFD, z angielskiego Contracts for Difference, są kontraktami na różnicę kursową. Oznacza to, iż jeśli otworzymy pozycję długą na Bitcoin, będziemy zarabiać, gdy jego kurs będzie szedł w górę, natomiast druga strona transakcji będzie tracić i na odwrót.

Możemy handlować również na spadek ceny kryptowaluty, wtedy otwieramy zlecenie sprzedaży i sytuacja wygląda analogicznie. Nie nabywamy fizycznie kryptowaluty, jedynie spekulujemy na temat zmiany jej kursu w przyszłości, dzięki czemu nie musimy się martwić wypłacaniem jej do własnego portfela.

Dodatkowym narzędziem potęgującym potencjalną stopę zwrotu jest dźwignia finansowa, często potocznie nazywana lewarem. To narzędzie umożliwiające zawarcie kontraktu o nominale wyższym niż zdeponowane środki na rachunku. Określa ile procent nominalnej wartości kontraktu inwestor musi posiadać w portfelu inwestycyjnym, aby móc go zawrzeć.

Na Bitcoin wynosi ona 1:2 co oznacza, że wymagane jest posiadanie równowartości połowy BTC, aby zawrzeć zlecenie o wartości jednego i generować zyski, jakie byśmy osiągnęli kupując pełną jednostkę tej kryptowaluty.

Co więcej, ten rynek odznacza się dużą płynnością, więc transakcję możemy natychmiastowo otworzyć i zamknąć w dowolnym momencie przez 7 dni w tygodniu. Co więcej, większość popularnych brokerów oferuje kontrakty CFD na Bitcoin, więc nie ma najmniejszych problemów z ich dostępnością. Najprawdopodobniej jest to więc najłatwiejszy i najszybszy sposób jak kupić Bitcoin i zarabiać na tej kryptowalucie.

Jak kupić Bitcoin – to w sumie naprawdę proste!

Po zapoznaniu się z treścią tego poradnika już z pewnością jesteś przygotowany na zakup Bitcoina i zdajesz sobie sprawę, że wbrew pozorom nie jest to tak skomplikowane, jak się na początku wydaje. Wybór dogodnego sposobu zakupu zależy już od Ciebie.

Jeśli koniecznie chcesz posiadać go fizycznie i przechowywać go we własnym portfelu, należy zastanowić się która giełda oferuje najbardziej korzystne warunki i jest najbezpieczniejsza.

Natomiast, jeżeli zależy Ci na bogaceniu się wykorzystując wysoką zmienność tej kryptowaluty, planujesz zarabiać zarówno, gdy znajduje się ona w trendzie wzrostowym, jak i spadkowym oraz cenisz sobie proste, szybkie, intuicyjne rozwiązania – spekulacja na Bitcoin za pomocą kontraktów CFD jest dla Ciebie! Sprawdź w ofercie wielokrotnie nagradzanego brokera.

Poprzedni artykułSprzedaż pożyczek spadła w kwietniu o niemal 75 proc.
Następny artykułKryzys uderzył w polski handel! Tak źle nie było jeszcze nigdy w historii
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments