Jacek Kurski przestaje być szefem TVP

Udostępnij

Kończy się pewna epoka. Rada Mediów Narodowych odwołała Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP. Jego następcom został Mateusz Matyszkowicz.

Zmiany w TVP

Kurski objął stanowisko szefa TVP w styczniu 2016 r. Jeszcze tego samego roku – 2 sierpnia – został odwołany przez Radę Mediów Narodowych. Ta jednak po kilku godzinach wycofała się z tej decyzji. Ponownie został wybrany na stanowisko szefa TVP 12 października 2016 r. Pozostał na nim do marca 2020 r. Wtedy znowu został odwołany przez RMN i został doradcą zarządu TVP.

W maju 2020 r. wszedł po raz kolejny w skład zarządu telewizji. 24 lipca 2020 r. został pełniącym obowiązki prezesa. 7 sierpnia RMN ponownie wybrała go szefem TVP.

„Potwierdzam, że w wyniku decyzji mojego środowiska politycznego, w porozumieniu ze mną przestałem być Prezesem TVP. Wiem, że przede mną kolejne wyzwania. Telewizja, której oddałem 7 ostatnich lat, jest dziś u szczytu potęgi, wspaniała jak nigdy. Z serca dziękuję Widzom i ludziom TVP” – napisał Kurski na Twitterze.

O sprawę został zapytany premier Mateusz Morawiecki.

Decyzję o odwołaniu prezesa TVP podjęła autonomicznie Rada Mediów Narodowych, więc wszelkie pytania proszę kierować w tamtym kierunku. Natomiast, jak zwykle, jeżeli będą jakiekolwiek zmiany, to wszyscy państwo oczywiście dowiedziecie o nich w stosownym czasie – odpowiedział.

Ponoć przed Kurskim nowe zadania, co zasugerował social mediach Radosław Fogiel, rzecznik prasowy TVP.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Spis treści

Najnowsze

Zobacz również