Inwestycje ekologiczne w Polsce – jak inwestować w elektrownie wiatrowe i osiedla domów?

Udostępnij

Podczas konferencji i targów Invest Cuffs 2023 w Krakowie, Krzysztof Kamiński, redaktor Comparic24.tv, przeprowadził wywiad z Tomaszem Wiśniewskim, Prezesem Pracowni Finansowej. Oto czego się dowiedzieliśmy:

Jak wyglądały początki Pracowni Finansowej?

Pracownia Finansowa ruszyła już prawie 10 lat temu. Wtedy Tomasz Wiśniewski, zrażony rynkiem finansowym i wirtualnymi inwestycjami, które niczego nie budują, tylko przekładają pieniądze z portfela do portfela.

Z tego powodu Tomasz Wiśniewski postanowił skupić się na rynku inwestycji w odnawialne źródła energii, które nie dość, że zarabiają pieniądze dla właściciela, to pozwalają chronić środowisko i oszczędzać spore kwoty dla kraju.

Chodziło tutaj zatem o inwestycję w realną wartość. Następnie do portfolio Pracowni Finansowej dołączyły projekty budowy domów jednorodzinnych w mieście.

Jakie jest zainteresowanie inwestorów rozwiązaniami tego typu?

Przez ponad 9 lat Pracownia Finansowa pozyskała łącznie na projekty 355 milionów złotych, z czego zdecydowaną większość stanowią projekty z zakresu energetyki wiatrowej.

Jak wygląda przyszłość rynku OZE?

Zainteresowanie rynkiem odnawialnych źródeł energii jest dziś ogromne. Okazuje się, że Polacy są liderami w Europie, jeśli chodzi o fotowoltaikę prosumencką i pompy ciepła. W praktyce prężny rozwój odnawialnych źródeł energii w Polsce jest dziś absolutnie nieunikniony.

Czy same odnawialne źródła energii byłyby w stanie zapewnić Polsce pełne zapotrzebowanie na energię?

Już udowodniono naukowo, że nasz kraj może się ograniczyć wyłącznie do odnawialnych źródeł energii. Tak naprawdę w perspektywie kilkudziesięciu lat cały świat może całkowicie zrezygnować z paliw kopalnych.

Warto o to walczyć, gdyż tylko w ten sposób możemy uratować naszą planetę przed zmianami klimatycznymi i globalnym ociepleniem.

Jakie są plany Pracowni Finansowej na najbliższy rok?

Polska potrzebuje obecnie nawet 95 gigawatów energii z wiatru. Pracownia Finansowa nadal chce uczestniczyć w rewolucji dotyczącej przemian energetycznych i wciąż zamierza zapraszać inwestorów do projektów, które pozwolą inwestorom wygenerować atrakcyjny zysk, a zarazem chronić środowisko naturalne.

Ponadto, Pracownia Finansowa proponuje inwestorom także innowacyjne projekty, takie jak choćby park rozrywki w centrum Berlina – w celach dywersyfikacji.

Zapraszam do samodzielnego zapoznania się z całym nagraniem, znajduje się ono poniżej:

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również