Inwestycja w przyszłość oczami JR Holding

289
sztuczna inteligencja

JR Holding (GPW: JRH) jest spółką giełdową, inwestującą w przyszłościowe i szybko rozwijające się sektory. Wartość wszystkich inwestycji przedsiębiorstwa na dzień 17.05.2023 r. wynosi ponad 320 mln zł. Podczas Invest Cuffs 2023 w Krakowie miała miejsce prelekcja przedstawicieli JR Holding – Anny Myszor oraz Bartłomieja Kurylaka, podczas której eksperci przybliżyli model inwestycyjny spółki.

  • JR Holding jest Alternatywną Spółką Akcyjną, inwestującą w innowacyjne i perspektywiczne branże
  • Spółka buduje swój potencjał finansowy przeznaczając swój kapitał na projekty i branże z wysoką stopą zwrotu, które pozwalają długoterminowo osiągać ponadprzeciętne zyski
  • Podczas nagrania, realizowanego w ramach tegorocznej edycji Invest Cuffs, eksperci przedstawili wybrane spółki, w które inwestuje JR Holding

Model inwestycyjny JR Holding

JR Holding jest spółką giełdową notowaną na NewConnect, obecnie w procesie przejścia na parkiet główny GPW. W tej chwili w portfelu znajduje się ponad 50 spółek z siedmiu obszarów, które zdaniem zarządzających są najbardziej perspektywiczne.

JR Holding stawia przede wszystkim na branże innowacyjne, zachowując przy tym jak największą dywersyfikację swojego portfela. Podczas prelekcji Anna Myszor, investment director w JR Holding, wskazała na takie gałęzie gospodarki jak: cyfrowy biznes, energię odnawialną, czy przemysł kosmiczny.

Inwestorzy JR Holding nie zamykają się również na takie branże jak gaming czy nowe media, które reprezentowane są w portfelu funduszu przez między innymi Ekipa Holding S.A (GPW: EEE).

Inwestowanie przede wszystkim w ludzi

Podczas swojego wystąpienia Bartłomiej Kurylak wskazuje na model inwestycyjny obowiązujący w JR Holding – analitycy zwracają uwagę zarówno na produkt i technologię, jak i na zespół, rozumiany szeroko jako wszystkich ludzi tworzących projekt.

– Inwestując w dany projekt inwestujemy przede wszystkim w ludzi, którzy potrafią zarządzać spółką, zespołem, kapitałem i osiągać założone cele.

Hasłem JR Holding jest „inwestujemy w przyszłość”.

– Wierzymy jednak, że tworzenie biznesu to coś więcej niż dobre projekty czy branże z potencjałem – są to ludzie i relacje z nimi. Pracownicy, liderzy i akcjonariusze – ludzie, z którymi wspólnie tworzymy i osiągamy założone cele – można przeczytać na stronie internetowej spółki.spółki Skarbu Państwa

NOXO.ENERGY – dwutorowa ochrona środowiska

Jedną z firm, znajdujących się w portfelu JR Holding jest NOXO.ENERGY. Noxo to czwarty co do wielkości operator stacji ładowania samochodów elektrycznych w Polsce, na dzień dzisiejszy mają już ponad 250 punktów ładowania w całym kraju.

– Co ciekawe nie stawiają ładowarek przy głównych drogach i autostradach, ale za to przy punktach, które są atrakcyjne turystycznie, to są: hotele, parki rozrywki, galerie, pola golfowe. Dodatkowo model biznesowy, opracowany przez Noxo, polega na tym, że dla każdego obiektu użyteczności turystycznej taka stacja jest darmowa – całość kosztów pokrywa Noxo – stwierdziła Anna Myszor.

W związku z tym taki punkt ładowania stanowi wartość dodaną dla każdego obiektu czy miejsca, powodując iż usługi Noxo są dla nich bardzo atrakcyjne.

– Co zdecydowało o tym, że zainwestowaliśmy w Noxo? Przede wszystkim rynek ładowania rośnie wykładniczo, również branża samochodów elektrycznych nieustannie rośnie – podsumowała Anna Myszor.

– Elektryczne samochody to nie przyszłość. To rewolucja w motoryzacji, która dzieje się teraz – można przeczytać na stronie internetowej spółki.

Nazwa i logo Noxo związane są z nosorożcami, dlatego firma zdecydowała się aktywnie wspierać ochronę tych unikalnych zwierząt. Część zysków z każdego ładowania przeznaczane jest na wsparcie sierocińca dla małych nosorożców, pozbawionych swoich matek przez kłusowników lub z innych przyczyn.

SatRevolution – polskie przedsiębiorstwo, światowe cele

– SatRevolution kompleksowo projektuje, produkuje i umieszcza satelity na orbicie okołoziemskiej. Spółka obrała sobie ambitny cel – mianowicie stanie się największym światowym operatorem satelitów do obserwacji orbity okołoziemskiej, dostarczającym 1024 satelitów umieszczonych na orbicie do 2026 r., aby zapewnić całodobową obserwację Ziemi – przybliżyła Anna Myszor.

Patrząc na potencjał oraz globalne perspektywy, JR Holding liczy na duży zwrot z tej inwestycji. Ostatni rok dla SatRevolution to przede wszystkim podpisanie umowy na zaprojektowanie, produkcję oraz realizację pierwszej misji kosmicznej Omanu.

– To co zobaczyliśmy w tej spółce to genialny zespół twórców, wiedza, znajomość branży oraz globalny biznes i ogromnie wysokie bariery wejścia  – podsumowała investment director JR Holding.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments